امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۰۷:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45599
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۳
تعداد بازدید: 103
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس علی ظفرقهرمانی نژاد دبیر نخستین همایش تئاتر کاربردی با بیان این که برای اولین بار در ایران دور ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس علی ظفرقهرمانی نژاد دبیر نخستین همایش تئاتر کاربردی با بیان این که برای اولین بار در ایران دور هم جمع شده ایم تا ثابت کنیم می توانیم "با هم، به هم . از هم" بیاموزیم، اظهار کرد: امروز می خواهیم تئاتری را تجربه کنیم که با مردم و از مردم ساخته شده است.

وی با اشاره به اهداف تئاتر کاربردی گفت: تئاتر کاربردی سعی دارد فرهنگ گفت و گوی انتقادی و عدالت اجتماعی را ترویج دهد و قرار است به همه این فرصت داده شود که این تئاتر را تجربه کنند. و این همایش بهانه ای برای اعتبار بخشیدن به همچون تئاتری است. و همچنین همایش تئاتر کاربردی سعی دارد این تئاتر را به صورت آکادمیک و تئوریک آموزش دهد.

این کارشناس تئاتر کاربردی با بیان این که از فروردین سال 92 فراخوان همایش تئاتر کاربردی ارائه شده است، عنوان کرد: علاقه مندان 14 استان ثبت نام کرده اند و 95 نفر از تهران و 114 نفر از شهرستان ها اعلام آمادگی کردند و حتی شهری مانند یزد که در ابتدا 14 نفر متقاضی داشت با شروع کارگاه ها در این استان متقاضیانش به 55 نفر رسید.

مدیر دفتر تئاتر کاربردی حوزه هنری با تاکید بر این که با ترویج شیوه های تئاتری جامعه ای خوشبخت تر خواهیم داشت، گفت: تئاتر کاربردی شیوه ای ارتباطی است و هر چه بیشتر این گونه تئاتر ترویج شود جامعه ای سالم تر خواهیم داشت.

وی تئاتر کاربردی را مانند کودکی تازه متولد شده دانست و افزود: پدر و مادر این کودک حق دارند نگرانش باشند و باید از این گونه تئاتر حمایت شود و تلاش کنیم به خوبی رشد کند. موانع ، خطرات و آسیب های زیادی وجود دارد مانند این که فکر کنیم تئاتر کاربردی هم یک حرفه است و فقط برای ارتزاق از آن استفاده کنیم بسیار خطرناک است چرا که تئاتر کاربردی برای کمک به مردم است.

قهرمانی نژاد راه اندازی تئاتر کاربردی در حوزه هنری را مدیون رحمت امینی مدیر مرکز هنرهای نمایشی این نهاد عنوان کرد و اظهار داشت: هدف ما این است که روزی در کشورمان حرکتی به راه بیفتد به نام شبکه همبستگی تئاتر کاربردی و در همه شهرها کارگاه هایی باشد که بتوان طرح های ملی اجرا کرد.
 
انتهای پیام / ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها