امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۵:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45619
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۲
تعداد بازدید: 65
به گزارش خبرگزاری فارس، عباس قائد رهبر با بیان این مطلب که امامزادگان در فرهنگ مردم ما از جایگاه والایی برخورداراند، اظهار داشت: مردم با حضور در ...

به گزارش خبرگزاری فارس، عباس قائد رهبر با بیان این مطلب که امامزادگان در فرهنگ مردم ما از جایگاه والایی برخورداراند، اظهار داشت: مردم با حضور در امامزادگان و برقراری ارتباط معنوی با آنان و واسطه قرار دادن ائمه اطهار(ع) ، رفع مشکلاتشان را پیگیری می‌کنند.

وی با بیان اینکه امامزادگان ملجأ و مأوایی برای درماندگان هستند، خاطرنشان کرد: باید بنا و ساختمان امامزادگان نیز در شأن ائمه اطهار باشد که خوشبختانه در برخی استان‌ها و شهرستان‌ها به این نکته توجه شده اما در استان‌ها و مناطق محروم، همچنان امامزادگان، فضای مناسبی ندارند که از آن جمله، امامزادگان درود و ازنا را می‌توان نام برد.

رهبر با تأکید بر حفظ حرمت امامزادگان تصریح کرد: از سازمان اوقاف و امور خیریه و دستگاه‌های فرهنگی انتظار داریم که بازنگری و بررسی مجددی نسبت به زیبا سازی فضای امامزادگان و تبدیل آنها به مجموعه‌های فرهنگی فاخر انجام دهند.

دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به اینکه باید تدابیری اتخاذ شود تا در کنار امامزادگان، سالن‌های برگزاری جلسات فرهنگی احداث شود، افزود: امیدواریم در کنار ارتباط معنوی مردم با امامزادگان برنامه‌های فرهنگی نیز در مجموعه‌های امامزادگان برای مردم بویژه اقشار جوان برگزار شود.

وی با اشاره به اینکه سازمان اوقاف در مناطق محروم به امامزادگان توجه کند و بنای آن‌ها را از محرومیت خارج کند، تصریح کرد: متأسفانه امامزادگان برخی از شهرستان‌های دور افتاده در محرومیت هستند لذا از مسئولان امر تقاضا داریم بنا بر فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر تبدیل امامزادگان به قطب‌های فرهنگی، به امامزادگان مناطق محروم توجه بیشتری کنند.

عضو فراکسیون احیای وقف، منزلت امامزادگان و مساجد با بیان این مطلب افزود: اخیراً رسانه‌های بیگانه تلاش دارند رابطه قلبی و معنوی مردم با امامزادگان را هدف قرار دهند چرا که با تعمیق ارتباط معنوی مردم با امامزادگان می‌ترسند.

وی تلاش رسانه‌های بیگانه در زیر سوال بردن امامزادگان را ناشی از اسلام هراسی دانست و افزود: بیگانگان می‌ترسند با جاری شدن فرهنگ ائمه اطهار، ایران در تمامی عرصه‌های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی پیشرفت و توسعه داشته باشد لذا آنان می‌ترسند و در تلاش هستند عواملی را که منتج به این موفقیت می شود را زیر سوال ببرند.

رهبر در پایان گفت: در سایه فرهنگ ایرانی و اسلامی بیگانگان قادر به مقابله با ما نیستند اما آنها تلاش می‌کنند بنیان‌های فکری و ارتباطی مردم با مساجد، امامزادگان و بقاع متبرکه را مورد هدف قرار دهند و با تهاجم فرهنگی به اهداف شوم خود دست یابند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها