امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۸:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45627
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۳
تعداد بازدید: 77
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری العهد، وزارت خارجه تونس اخبار حاکی از وجود یک پایگاه نظامی آمریکا در جنوبی‌ترین نقطه این کشور به بهانه مبارزه با ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری العهد، وزارت خارجه تونس اخبار حاکی از وجود یک پایگاه نظامی آمریکا در جنوبی‌ترین نقطه این کشور به بهانه مبارزه با تروریسم را رد کرد.

منابع خبری تونس پیش از این گفته بودند که تونس آمادگی خود را برای ایجاد یک پایگاه آمریکایی در خاک خود اعلام کرده است.

روزنامه الخبر الجزایر امروز دوشنبه اعلام کرد که دستگاه‌های امنیتی ویژه مبارزه با تروریسم اطلاعات محرمانه‌ای را درباره هویت فرستاده القاعده به منطقه ساحل و شمال آفریقا به دست آورده‌اند.

یک منبع امنیتی الجزایر گفت که ارتش و دستگاه امنیتی این کشور در تعقیب این فرستاده القاعده هستند تا وی را دستگیر کنند.

روزنامه الخبر افزود: یگان‌هایی ویژه از ارتش ملی الجزایر عملیات امنیتی را در چند منطقه آغاز کرده‌اند تا فرستاده ایمن الظواهری،رهبر القاعده را پیدا کنند.

این منبع امنیتی الجزایر گفت که الظواهری دو ماه پیش یکی از معاونان برجسته خود را به شمال آفریقا اعزام کرده تا به تنظیم مجدد گروه‌های سلفی جهادی از جمله شبکه القاعده در مغرب عربی بپردازد.

به گفته این منبع امنیتی فرستاده الظواهری یک تبعه لیبی است.

به نوشته روزنامه الخبر ابو مصعب معروف به دروکدال فرمانده القاعده در مغرب عربی با فرماندهان جبهه النصره و امارات اسلامی در شام و عراق بر سر سوریه اختلاف نظر عمیقی دارند و همین امر موجب ایجاد شکاف در گروه های وابسته به القاعده در شمال آفریقا شده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها