امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۹:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45630
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۳
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "آلکسی پوشکوف" رئیس کمیته امور بین‌الملل دومای دولتی روسیه معتقد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "آلکسی پوشکوف" رئیس کمیته امور بین‌الملل دومای دولتی روسیه معتقد است که دولت باراک اوباما از هم اکنون تصمیم خود برای حمله نظامی به سوریه را گرفته و از آن صرف‌نظر نخواهد. هرچند به عقیده این مقام پارلمان روس، این اقدام به قیمت خدشه وارد شدن بیشتر به اعتبار آمریکا و شخص اوباما تمام خواهد شد.

پوشکوف امروز، دوشنبه به خبرنگاران گفت: به نظر من آنها از لحاظ سیاسی تصمیم خود در مورد ضرورت انجام چنین حمله‌ای را گرفته‌اند و بعید است که از آن صرف‌نظر کنند.

به عقیده وی، اوباما نمی‌خواهد از موضع گیری خویش عقب نشینی کند. چرا که در غیر این صورت اوباما رئیس‌جمهور ضعیفی به نظر می‌رسد، ولی شاید در واقع امیدوار است که کنگره با عملیات نظامی علیه سوریه مخالفت کند و این نمایندگان پارلمان باشند که تصمیم آخر را بگیرند.

رئیس کمیته امور بین‌الملل دوما در عین حال افزود: البته اگر عملیات نظامی علیه سوریه واقعا اتفاق بیفتد، این مسئله ضربه جدی به اعتبار آمریکا در عرصه جهانی و بخصوص به شخص اوباما وارد خواهد کرد و همه او را دیگر هم تراز جورج بوش قرار خواهند داد. 

وی در عین حال یادآور شد: جنگ علیه سوریه، در حقیقت دومین جنگ اوباما است، نمی‌دانم چرا همه عملیات نظامی آمریکا علیه لیبی را فراموش کرده و فقط از اقدام نظامی علیه عراق صحبت می‌کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها