امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۱۵:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4564
تاریخ انتشار: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۵۵
تعداد بازدید: 172
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی اسماعیلی رئیس نمایشگاه بیست و ششم کتاب تهران در جمع خبرنگاران حاضر ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی اسماعیلی رئیس نمایشگاه بیست و ششم کتاب تهران در جمع خبرنگاران حاضر و به سؤالات آنها پاسخ گفت.

وی در پاسخ به سؤال فارس مبنی براینکه در روز نخست نمایشگاه شاهد عدم چینش برخی ناشران و خالی بودن غرفه‌ها هستیم در این راستا چه تصمیمی اخذ خواهد شد، گفت: تعداد ناشرانی که غرفه‌هایشان را آماده نکرده‌اند کتاب نچیده‌‌اند زیاد نیست ولی اعلام شده چنانچه تا فردا در نمایشگاه حاضر نشوند غرفه‌هایشان به ناشران دیگری واگذار می‌شود. قرار است گزارش‌ها جمع‌آوری و غرفه‌های خالی واگذار شوند.

وی در پاسخ به سؤالی درباره عدم حضور این ناشران گفت: غیبت برخی ناشران طبیعی است چون ممکن است از حضور انصراف دهند اما درباره این گروه هم در جلسه نخست شورای سیاست‌گذاری تصمیم‌گیری می‌شود.

رئیس نمایشگاه کتاب درباره مشکلات روز نخست بحش بین‌الملل و ارزی نمایشگاه کتاب توضیح داد: ارز این بخش مبادله‌ای است البته گزارش‌هایی از برخی مشکلات در روز نخست نمایشگاه دریافت شده که بررسی خواهد شد.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی براینکه در روز اول نمایشگاه کتاب، کتابی جمع‌آوری شده است، افزود: فعالیت در بخش ناشران داخلی و به این دلیل که روز نخست تازه پشت‌سر گذاشته شده در حال بررسی است اما در جلسه شورای سیاست‌گذاری گزارشات واصله بررسی و چنانچه مورد تخلفی بود اطلاع‌رسانی می‌شود.

اسماعیلی در پاسخ به فارس درباره دریافت بن‌های کاغذی سال 91 و اینکه چرا غرفه‌داران آنها را دریافت نمی‌کنند، تصریح کرد: اعتبار بن‌های سال 91 تا 93 تمدید شده و همه ناشران ملزم به دریافت این بن‌ها هستند در این راستا ابلاغ به همه تشکل‌های نشر شده و مجدد می‌شود.

این گزارش می‌افزاید: هر شب در پایان روز کاری نمایشگاه کتاب رئیس نمایشگاه با اعضای شورای برنامه‌ریزی جلسه‌ای برگزار می‌کنند تا مجموعه گزارشات بررسی و تصمیم‌گیری انجام شود برای بخش بین‌الملل هم قرار بود شامگاه گذشته تصمیم‌گیری نهایی صورت گیرد.

انتهای پیام/و‌
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها