امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۱۶:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45643
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۱
تعداد بازدید: 165
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام منتظری در جلسه هجدهم شهریور ماه هیات ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام منتظری در جلسه هجدهم شهریور ماه هیات عمومی دیوان ضمن تبریک آغاز به کار چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا اظهار داشت: افرادی که توانستند با رای مردم به عنوان اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا انتخاب شوند، باید با توجه به مسئولیت و حوزه کاری که در اختیار دارند، از این جایگاه برای خدمت هر چه بهتر به مردم استفاده کنند.

وی افزود: حدود اختیارات و مسئولیت شوراهای اسلامی در حد یک دولت کوچک است و امیدواریم منتخبان شورا این جایگاه ارزشمند را درک کرده و آن را برای خود درست تعریف کنند.

وی افزود: اینکه شوراهای اسلامی شهر و روستا می‌توانند از طریق شورای عالی استان‌ها، لوایح مورد نیاز را در بحث مدیریت شهری و روستایی تهیه کرده و مستقیما به مجلس شورای اسلامی ارسال کنند، حاکی از ظرفیت فوق‌العاده‌، قابل توجه و مهمی است که در این بخش وجود دارد.

حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری با اشاره به ارتباطی که شوراها و تصمیمات آنها با دیوان عدالت اداری پیدا می‌کند، اظهار داشت: توصیه ما به اعضای جدید شوراهای اسلامی این است که ضمن تقویت بخش حقوقی خود، مصوبات خود را کارشناسی و با رعایت موازین شرعی و قانونی تنظیم و ابلاغ کنند، زیرا از آنجا که این بخش با حقوق مردم، دولت و جامعه در ارتباط است، باید مراقبت بیشتری صورت گیرد که تضییع حق نشود.

رئیس دیوان عدالت اداری افزود: همچنین شوراها نباید مصوبات خود را صرفا از منظر درآمدزایی ارایه کنند، زیرا پیش از این بسیاری از مصوباتی که با این رویکرد و بدون ملاحظه حقوق ملت ابلاغ شده بود، ضمن مشکل‌آفرینی برای مردم، بعضا خلاف قانون بوده و در دیوان عدالت اداری ابطال شده است.

وی اضافه کرد: اعضای شورا توجه داشته باشند، وقتی مصوبه‌ای در دیوان عدالت اداری ابطال شد، نباید مشابه آن را در جایی دیگر تصویب کنند، ضمن اینکه شورای عالی استان‌ها باید در این ارتباط نظارت جدی‌تر داشته باشد و با توجه به راهکارهای موجود، مسایل و دردسر مردم، خودشان و دیوان عدالت اداری را کمتر کنند.

حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری ضمن تأکید بر اینکه دیوان عدالت اداری آمادگی دارد تجارب خود را در اختیار آنان قرار دهد، تصریح کرد: همچنین از همکاران خود می‌خواهم، با توجه به تغییر در شهرداری‌ها و به واسطه تاثیری که عملکرد شهرداری‌ها و هیا‌ت‌ها و کمیسیون‌های آن در میزان مراجعات مردم به دیوان عدالت اداری دارد، در هر حوزه‌ای هیات‌ها و کمیسیون‌ها را همراهی کرده، نسبت به توجیه، آموزش و ارایه اطلاعات لازم به آنها اقدام کنند زیرا اگر هیات و کمیسیون‌ها به قوانین و مسایل بیش از پیش آشنا شوند، بر عملکرد آنها تاثیر گذاشته و طرح شکایت از عملکرد آنها نیز کاهش خواهد یافت.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها