امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۷:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45653
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۲
تعداد بازدید: 143
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، «سرگی لاوروف» وزیر خارجه روسیه امروز در واکنش به اظهارات مقامات ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، «سرگی لاوروف» وزیر خارجه روسیه امروز در واکنش به اظهارات مقامات آمریکایی که خروج کامل ذخایر شیمیایی از سوریه را تنها راه جلوگیری از اقدام نظامی دانسته‌اند، به دمشق توصیه کرد این ذخایر را تحت نظارت جامعه بین‌الملل قرار دهد.

«جان کری» وزیر خارجه آمریکا امروز در نشست خبری مشترکی که در لندن با «ویلیام هیگ» همتای انگلیسی‌اش داشت، در پاسخ به خبرنگاری که از وی در مورد اقداماتی که می‌تواند از حمله جلوگیری کند پرسید، گفت «بشار اسد» می‌تواند تا هفته آینده تمام ذخایر شیمیایی خود را به خارج از سوریه منتقل کند. وی البته ادعا کرد که دولت سوریه نمی‌خواهد چنین کاری انجام دهد و تحقق این امر غیرممکن است.

لاوروف ضمن توصیه دمشق به قرار دادن ذخایر تسلیحات شیمیایی زیر نظر جامعه بین‌الملل، گفت: نمی‌داند دمشق حاضر به پذیرفتن چنین شریط می‌شود یا نه.
وی همچنین گفت مسکو این طرح را به «ولید معلم» وزیر خارجه سوریه ارائه داده و امیدوار است پاسخی «سریع» و «شفاف» دریافت کند. لاوروف البته گفت روسیه تنها در صورتی به این طرح می‌پیوندد که اطمینان یابد این اقدام می‌تواند از طرح حمله جلوگیری کند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها