امروز : دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 21
۱۶:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45656
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۰
تعداد بازدید: 38
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، جعفر توفیقی‌ ظهر امروز در حاشیه حضور در اصفهان و مراسم معارفه سرپرست جدید دانشگاه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، جعفر توفیقی‌ ظهر امروز در حاشیه حضور در اصفهان و مراسم معارفه سرپرست جدید دانشگاه صنعتی اصفهان د‌ر جمع خبرنگاران حاضر شد و به سئوالات آنان پاسخ گفت‌.

‌توفیقی در پاسخ به سئوال خبرنگار فارس ‌‌مبنی بر اینکه آیا عزل و نصب‌های اخیر شما در بدنه آموزش کشور در حطیه اختیارات یک سرپرست هست یا نه اظهار داشت: مطابق با قانون اساسی فردی که به سرپرستی وزارتخانه‌ای منصوب می‌شود، همه اختیارات یک وزیر را دارا‌ست و طرح دو فوریتی هم که بر این اساس در مجلس ارائه شده بود رای نیاورد.

توفیقی در پاسخ به سئوال بعدی خبرنگار فارس ‌مبنی بر اینکه آیا این خبر درست است که دانشگاه صنعتی اصفهان به عنوان یک دانشگاه مادر برای عزل و نصب‌های مدیریتی زیر نظر شورای عالی انقلاب فرهنگی است یا وزارتخانه ‌اذعان داشت: هرگز این چنین نیست و تمام دانشگاه‌های کشور زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است و با مجوز از شورای گسترش آموزش عالی تاسیس می‌شوند.

وی در ادامه در پاسخ به سئوال یکی از خبرنگاران حاضر، مبنی بر اینکه آیا فکر نمی‌کنید تغییرات‌، عزل و نصب‌های ناگهانی انجام شده در روسای چند دانشگاه کشور از سوی شما در روزهای اخیر به عنوان مانعی برای وزیر شدن شما و کسب رای اعتماد از نمایندگان شود، اظهار کرد: بنده به عنوان سرپرست وزارت علوم موظف هستم که همه وظایفم را انجام دهم و به این موضوع فکر نمی‌کنم.

توفیقی گفت: همه تغییراتی که امروز از آن علیه من استفاده می‌شود چهار مورد بوده است، دو مورد در بخش معاونین و دو مورد در بخش روسای دانشگاه‌ها‌‌‌ست.

سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری توضیح داد: در باب تغییر دو معاون یکی خودش شخصا استعفا داده است و دیگری با نظر بنده تغییر کرده ‌و در همه ‌دانشگاه‌های کشور از مجموعه 350 موسسه آموزش عالی و دانشگاه تنها دو مورد یکی رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان و دیگری رئیس دانشگاه علامه طباطبایی ‌تغییر کرده است.

وی عنوان کرد: در حال حاضر فعلا قصد تغییر فرد دیگری را در کشور ندارم، البته قابل بیان است که عده‌ای از روسای دانشگاه‌ها خود شخصا استعفا داده‌اند که به تصمیم و اراده من مربوط نمی‌شود‌.

توفیقی در پاسخ به خبرنگار دیگری مبنی براینکه نگاه شما به تغییرات در بدنه مدیران آموزشی کشور چگونه است، گفت: نگاه من به تغییرات نگاه حداقلی است و صرفا بنا به ضرورت خواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: اینجا خبر درخواست من برای تغییر رئیس دانشگاه آزاد کشور را قویا تکذیب می‌کنم و به هیچ وجه صورتجلسه‌ای را برای عزل دکتر دانشجو رئیس دانشگاه آزاد ‌امضاء نکرده‌ام.

وی در پاسخ به اینکه وزارت علوم چه اقدامی درباره حفظ حریم و حرمت دانشگاه‌ها انجام می‌دهد، تاکید کرد: با تمام توان و اختیاراتی که دارم از حریم و حرمت دانشگاهیان حفاظت می‌کنم.

سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ابراز داشت: تغییر رئیس دانشگاه اصفهان در دستور کار وزارتخانه و من نیست و فعلا تصمیمی بر عزل و یا تغییری در مدیریت دانشگاه اصفهان را ندارم.
انتهای پیام/63001/ش40
برچسب ها:
آخرین اخبار