امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۰:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45680
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۱
تعداد بازدید: 60
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قرائتی که عصر امروز در بیست و دومین گردهمایی سراسر ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قرائتی که عصر امروز در بیست و دومین گردهمایی سراسر ائمه جمعه کشور در مجتمع آدینه تهران سخن می‌گفت بر لزوم آرامش بخشی خطبه‌های نماز جمعه تاکید کرد.

وی متذکر شد: نماز جمعه باید آرامش بخش باشد و اگر ائمه جمعه نسبت به عملکرد مسئولانی که در نمازجمعه حضور میابند انتقاد دارند نباید آن را در چنین فضایی مطرح کنند.

رئیس ستاد اقامه نماز گفت: خطبای جمعه باید مراقبت کنند، حرفهای انتقادی خود را نسبت به عملکرد مسئولان در فضایی خارج از نماز جمعه و در دیگر تریبون‌ها مطرح شدند تا موجب عدم حضور مسئولین در نماز نشوند.

حجت الاسلام و المسلمین قرائتی تاکید کرد: در نماز جمعه باید تمام خطوط سیاسی شرکت کنند و فضا به گونه‌ای باشد که همدلی ایجاد کند.

وی همچنین تاکید کرد که خطبه‌های نماز جمعه کوتاه باشد و سخنان مفید برای مردم به ویژه نکات اخلاقی مطرح شود تا همگان استفاده نمایند.

رئیس ستاد اقامه نماز همچنین بر لزوم جذب جوانان تاکید کرد و گفت: ائمه جمعه باید به جوانان اعتماد کرده و آنها را جذب کنند.

حجت الاسلام و المسلمین قرائتی خاطر نشان کرد: که این کار در شهرهای کوچک آسان‌تر است و ائمه جمعه می‌توانند با حضور مقطعی در نماز جماعت مدارس، جوانان را جذب کنند.

وی همچنین ائمه جمعه و نمایندگان ولی فقیه را مسئول ذکات در مناطق معرفی کرد و با بیان آماری در خصوص میزان ذکات در کشور تاکید کرد: که ذکات به درستی و در امور اصلی استفاده کرد.

حجت الاسلام و المسلمین قرائتی همچنین از لزوم ساخت مساجد کوچک و ساده به همت خیرین مسجد ساز، سخن گفت و تاکید کرد: مساجد نباید با هزینه میلیاردی و با تزئینات خاص ساخته شود بلکه باید ساده و به تعداد زیاد مسجد ساخته شود.

وی در پایان از ائمه جمعه خواست به موضوع حسن خلق و ترویج روحیه نشاط در جامعه توجه کرده و با بیان مطالب گزیده و شیرین خنده بر لبان مردم نشاند؛

حجت الاسلام و المسلمین در همین راستا بر لزوم راه اندازی سایت حلال خنده برای مردم تاکید کرد.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها