امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۴:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4570
تاریخ انتشار: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۷
تعداد بازدید: 158
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، مراسم یادبود هفتمین روز درگذشت مرحوم امیرحسین فردی مدیرمسئول کیهان بچه‌ها و نویسنده ادبیات انقلاب ظهر امروز با ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، مراسم یادبود هفتمین روز درگذشت مرحوم امیرحسین فردی مدیرمسئول کیهان بچه‌ها و نویسنده ادبیات انقلاب ظهر امروز با حضور محسن مومنی شریف رئیس حوزه هنری، حسین شریعتمداری مدیر مسئول  موسسه کیهان، سردار مصطفی آجرلو و دیگر چهر‌ه‌های ادبی کشور در مسجد نور واقع در میدان فاطمی برگزار شد.

طی این مراسم نادری عضو شورای نویسندگان مسجد جوادالائمه گفت: در مجلس سوم مرحوم فردی اشاره شد که ایشان علاقه ویژه‌‌ای به مادرشان داشتند که در ایام ولادت حضرت زهرا (س) در کنار مادر مرحومشان آرام گرفتند.

در ادامه این مراسم دلنوشته‌ای از محسن مومنی شریف یه یاد مرحوم امیر حسین فردی قرائت شد که متن کامل آن به شرح زیر است:
 
امیرخان عزیز این مجلس برای ما که شاگردان شما بودیم میعادگاهی برای تجدید عهد با آرزوها و آمال شماست و چه قدر خشبختیم که این تجدید عهد در روزی صورت می گیرد که مزین به نام بلند معلم است.

ما عهد می کنیم با تمام توان به ادبیاتی دلمان را مشغول کنیم که دغدغه شما بوده ، ادبیات اخلاقی و انسانی مبتنی بر فرهنگ ملی و دینی خودمان و عهد می کنیم در جهانی کردن این ادبیات تلاش کنیم. شورای نویسندگان مسجد جواد الائمه را پا بر جا نگه داریم و به جذب و آموزش نوجوانان نوقلم همت کنیم. عهد می کنیم یادگار گرانقدر در شما، جشنواره کتاب سال حبیب غنی پور راغنی تر و پر شور تر اجرا کنیم.

همچنین در ادامه ابوالقاسم مداح اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام به مدیحه‌سرایی و ذکر مصائب آل‌الله (ع) پرداخت.

بنابر این گزارش، حجت‌الاسلام یاری در ادامه این مراسم به سخنرانی پرداخت و گفت: هدف از انعقاد این مجلس پاسداشت مرحوم امیرحسین فردی نویسنده بسیجی و انقلابی کشور بود.

وی افزود: برای من به عنوان یک طلبه موجب تأسف شد چون آقای فردی بچه محل ما محسوب می‌شد و در آن محله قدیمی این توفیق از من سلب شده بود که در خدمت این هنرمند خدوم باشم.

وی در ادامه به بیان ابعاد قرآن کریم پرداخت گفت: انسان وقتی تحت چارچوب دین و باورها قرار می‌گیرد مثل موج در تلاش است تا آن باورها را به ثمر برساند. انسان مؤمن کسی است که کارش را با عمل و انگیزه مخلوط کند.
 
وی خاطرنشان کرد:‌ خداوند در قرآن می‌فرماید آیا برابرند انسان‌های صاحب دانش با انسان‌هایی که هیچ بهره‌ای از قلم نبردند؟ مطمئناً این مثال، مثال سرزمین خوش آب و هوا با سرزمین خشک و بد آب و هوا است، فلذا اولین آیات قرآن مربوط به علم و قلم است.

حجت السلام یاری در ادامه با استناد به سوره مبارکه خلق آیه شریفه «ن وَالْقَلَمِ وَمَا یَسْطُرُونَ» عنوان کرد: خداوند به قلم انسانی که برمبنای تعهد و طریق مناسب حرکت می‌کند سوگند می‌خورد.

وی در پایان به بیان ابعاد شخصیتی مرحوم امیرحسین فردی پرداخت و بیان کرد: امروز داستان‌های امیرحسین فردی به زبان‌های دیگر دنیا ترجمه شده است تا علاقمندان به این نوع قلم از آن بهره ببرند. امثال مرحوم فردی آثار خود را از مسجد جوادالائمه که سنگر مستحکم نویسندگان ادبیات انقلاب است کلید زدند.

گزارش فارس حاکیست، دیگر چهره‌های فرهنگی و ادبی کشور از جمله: حسین محمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، محمد حمزه زاده، احمد مسجد جامعی عضو شورای شهر تهران، عباسعلی براتی‌پور، هدایت‌الله بهبودی، فاضل نظری، محسن پرویز، رضا امیرخانی، مرتضی گودرزی دیباج (مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری)، فریدون عموزاده خلیلی، مهدی مظفری ساوجی، حجت الاسلام زائری، عزت‌الله الوندی، رضا مهدوی، سید امیرسادات موسوی و ... نیز در این مراسم حضور داشتند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار