امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 21
۲۲:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45702
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۲
تعداد بازدید: 115
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از «پیپل پرس» (رسانه مردم)، تنها ظرف یک‌هفته گذشته، میزان مخالفت مردمی با تجاوز احتمالی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از «پیپل پرس» (رسانه مردم)، تنها ظرف یک‌هفته گذشته، میزان مخالفت مردمی با تجاوز احتمالی ایالات متحده به سوریه با افزایش 15 درصدی از 48 درصد به 63 درصد رسیده است.

بنابراین گزارش، تعداد کثیری از افرادی که یک هفته قبل درباره این موضوع نظر خاصی نداشتند، اکنون در موضع مخالف آن قرار گرفته‌اند.

با این حال، میزان موافقت با حمله نظامی به سوریه همچون یک هفته قبل همچنان در حدود 28 درصد است. با این وصف، میزان مخالفت با تجاوز نظامی به سوریه در جامعه آمریکا، بیش از 2 برابر موافقت با این اقدام است.

در این بین، در حدود 9 درصد از آمریکایی‌ها نیز نظر خاصی نسبت به تجاوز نظامی به سرزمین سوریه ابراز نداشته‌اند.

بر اساس گزارش فوق، این نظرسنجی جدید که با مشارکت 1506 آمریکایی بزرگ‌سال بین 4 تا 8 سپتامبر و توسط موسسه نظرسنجی مشهور «پیو» و روزنامه یو‌اس‌ای تودی انجام شده، بیان‌گر آن است تعداد آمریکایی‌ها که «به‌شدت» با حملات هوایی به سوریه مخالف‌اند، 3 برابر کسانی است که شدیدا از این حملات حمایت می‌کنند.

مخالفت با تجاوز نظامی به سوریه در میان حامیان حزب جنگ‌طلب جمهوری‌خواه که اکثریت کرسی‌های مجلس نمایندگان را در اختیار دارد نیز ظرف یک هفته گذشته رشد داشته است. در حالی که یک هفته قبل 35 درصد از آنان از حمله استقبال کرده و 40 درصد مخالف بودند، اکنون 70 درصد با حمله نظامی به سوریه مخالف‌اند که 51 درصد از آنان مخالفتشان شدید است.

نارضایتی از حمله احتمالی به سرزمین سوریه در بین مستقل‌ها – کسانی که به هیچ کدام از دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه تمایلی ندارند – نیز افزایش یافته و از 50 درصد به 66 درصد ارتقا پیدا کرده است.

از سوی دیگر علی‌رغم تلاش‌های باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا برای موجه جلوه دادن این تجاوز نظامی، 53 درصد از طرفداران حزب دموکرات با این تجاوز نظامی مخالف بوده و تنها 35 درصد با آن موافق‌اند. آمار دموکرات‌ها نسبت به هفته قبل تغییر معناداری را نشان نمی‌دهد.

گفتنی است، واشنگتن با طرح بهانه استفاده دولت سوریه از سلاح شیمیایی به دنبال تجاوز نظامی به این کشور است. دولت سوریه هرگونه استفاده از سلاح شیمیایی را قویا رد کرده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار