امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۱۳:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45705
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۰۰
تعداد بازدید: 104
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از عسلویه، محمد جهانگیر امشب در بازدید از روند اجرای تعمیرات پنل سنکرون فازهای 2 و 3 اظهار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از عسلویه، محمد جهانگیر امشب در بازدید از روند اجرای تعمیرات پنل سنکرون فازهای 2 و 3 اظهار داشت: تعمیرات اساسی از مهم‌ترین عملیات‌ها در پالایشگاه‌ها و فازهای پالایشگاهی است و در پالایشگاه دوم مجتمع گازی تاکید زیادی برای این مهم داریم.

وی افزود: در سال جاری تلاش زیادی برای بهبود وضعیت تعمیرات و افزایش میزان بهره‌وری انجام داده‌ایم که به موفقیت خوبی نیز رسیده‌ایم.

رئیس تعمیرات واحد آب، برق و بخار پالایشگاه دوم پارس جنوبی از تعمیر پنل سنکرون فازهای 2 و 3 پارس جنوبی همزمان با تعمیرات اساسی خبر داد.

جهانگیر به اقدامات صورت گرفته اشاره کرد و اذعان داشت: تنظیمات زمانی و درجه فازی و کالیبراسیون این پنل در بازه تعمیرات اساسی توسط تعمیرات برق انجام پذیرفت.

وی در زمینه نیروگاه تامین برق پالایشگاه دوم نیز یادآور شد: نیروگاه پالایشگاه دوم متشکل از چهار دستگاه توربین گازی و یک عدد توربین بخار است که هر یک سیستم تنظیم ولتاژ جداگانه‌ای دارند و تا زمان رسیدن به میزان ولتاژ نامی مستقل عمل می‌کنند.

جهانگیر در مورد پنل سنکرون، ابراز داشت: پس از رسیدن تک تک ژنراتورها به شرایط نرمال این چند ژنراتور باید با هم مشترکا برق مورد نیاز پالایشگاه را فراهم آورند، که پنل سنکرون وظیفه همسان‌سازی توالی فاز و ولتاژ را به عهده دارد.

وی از برگزاری دوره آموزشی توسط مجتمع گازی خبر داد و خاطرنشان کرد: دوره‌ آموزشی آشنایی با نحوه انتخاب و جایگزینی موتوردرایوها و معرفی الکتروموتورهای ضدانفجار شرکت‌های فعال در صنعت برق برزیل در پالایشگاه دوم مجتمع گاز پارس جنوبی برگزار شد.

جهانگیر متذکر شد: این سمینار یک روزه در دو بخش الکتروموتور و اینورتر و سافت استارتر با حضور کارکنان واحد تعمیرات برق مجتمع برگزار شد.

وی تصریح کرد: این دوره آموزشی با هدف تامین بازارهای جدید در شرایط تحریم برگزار شد که امیدوار هستیم به اهداف مورد نظر برسیم.
انتهای پیام/2451/ذ30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها