امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۲:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45713
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۰۲
تعداد بازدید: 77
«عبدالله الاشعل» معاون وزیر خارجه اسبق مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره، با اشاره به مطرح شدن موضوع ...

«عبدالله الاشعل» معاون وزیر خارجه اسبق مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره، با اشاره به مطرح شدن موضوع عزم مسئولان فعلی مصر برای انحلال تشکیلات جماعت اخوان‌المسلمین افزود: این جماعت از 54 سال پیش در زمان جمال عبدالناصر منحل شده ولی تشکیلات آنها پا بر جا ماند و در زمان ریاست جمهوری «حسنی مبارک» نیز در انتخابات پارلمان شرکت کرده و 88 کرسی را از آن خود کرد لذا معتقدم که این تصمیم (انحلال اخوان المسلمین) تاثیر چندانی بر تشکیلات و یا اعضای آن ندارد.

وی هدف از انحلال اخوان را اقدامی طبیعی و قابل انتظار خواند و با بیان اینکه این اقدام روند بازداشت رهبران جماعت اخوان المسلمین را تسهیل می‌کند، به اقدام برخی از رسانه‌ها مصری در تروریستی خواندن تشکیلات اخوان المسلمین اشاره کرد.

الاشعل با اشاره به اختلافات پیش آمده بین حماس و دولت مصر، از احتمال دست داشتن دستگاه جاسوسی رژیم صهیونیستی در این زمینه سخن گفت و افزود: اختلاف بین حماس و دولت مصر به سود رژیم صهیونیستی است.

کاندیدای انتخابات سابق ریاست جمهوری مصر با ابزار نگرانی نسبت به تحولات سوریه و موضوع حمله احتمالی به این کشور همسایه مصر گفت: حمله به سوریه  ممکن است به بحرانی در خاورمیانه منجر شود.
انتهای پیام‌
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها