امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۹:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45718
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۰۲
تعداد بازدید: 53
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد، «پیش از اینکه فرصت از دست برود، ‌ آنها را متفرق کنید»، شاید برخی تصور کنند ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد، «پیش از اینکه فرصت از دست برود، ‌ آنها را متفرق کنید»، شاید برخی تصور کنند که این سخن از سوی فردی فتنه‌انگیز یا متعصب به گروهی خاص گفته می‌شود، در حالی‌که اگر در سخنان «احمد العلوانی» تامل کنیم، متوجه می‌شویم که حقیقت چیز دیگری است.

احمد العلوانی، نماینده پارلمان عراق و عضو فهرست العراقیه می‌گوید: براساس اطلاعات موثق، حمله نظامی به سوریه بدون تردید روی خواهد داد.

وی مدعی شده است: این حمله نه برای سرنگونی نظام سوریه و شخص «بشار اسد»، رئیس جمهوری این کشور انجام خواهد شد، بلکه برای کشتار و قتل عام انقلابیون یا همان عناصر و گروه‌های مسلح در سوریه انجام خواهد شد.

العلوانی اعلام کرده است: منابع آگاه اعلام کرده‌اند که «قاسم سلیمانی» حرم [حضرت] زینب را منفجر خواهد کرد تا براساس نقشه خود، مردم عراق را علیه سنی‌هایی که در جنوب، مرکز عراق و پایتخت زندگی می‌کنند، تحریک و آنان را قتل عام کنند.

وی در حالی‌که بارها قسم می‌خورد، گفت: اگر چنین اتفاقی رخ دهد، آنها در حقیقت، آخرین میخ را بر تابوت خود کوبیده‌اند.

این نماینده مجلس عراق به زعم خود در پاسخ به طایفه‌گرایان دون‌مایه، می‌گوید: پاسخ ما همانند پاسخ هارون‌ الرشید به سگ رومی بود که گفت: «پاسخ ما را نخواهی شنید، بلکه آن را خواهی دید».

در این خصوص، «رائد السودانی»، تحلیلگر امور سیاسی عراق در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد، گفت: ما از آغاز تجمعات در مناطق غربی و برپایی میدان‌های تحصن اعلام کردیم که این تجمعات با هدف تحریکات مذهبی مردم ایجاد شده و این مسئله در سخنرانی‌های هفتگی افرادی همچون احمد العلوانی، حاتم سلیمان و دیگر شخصیت‌های مذهبی به وضوح دیده می‌شود.

وی افزود: ما پیش از این اعلام کرده بودیم که این تجمعات با هدف حرکت به سوی بغداد و اشغال پایتخت عراق و دیگر شهرها ایجاد شده‌اند و در این خصوص باید به روند تشدید حملات مسلحانه و تروریستی در تمام مناطق جنوب و مرکز عراق اشاره کرد.

السودانی با محکوم دانستن بی‌تفاوتی حکومت و پارلمان عراق نسبت به مواضع و سخنان احمد العلوانی، تاکید کرد که این فرد از سوی خود سخن نمی‌گوید، بلکه مزدور برخی طرف‌ها و نیروهاست.

وی خاطر نشان کرد که سخنان العلوانی در خصوص آنچه «مرحله جدید» نامیده، سخنانی بی‌پایه و اساس نیست، بلکه نشان‌گر مواضع و گام‌های حساب ‌شده‌ای است که درست در زمانی مطرح شده‌اند که سروران العلوانی از وی خواسته‌اند و او با این بیان این سخنان، پا را فراتر از تمامی خطوط قرمز دنیای سیاست، روابط اجتماعی و اخلاق انسانی نهاده است.

این تحلیل‌گر امور سیاسی عراق با اشاره به ناآرامی‌های سیاسی حاکم بر عرصه بین المللی و کشمکش میان ابر‌قدرت‌ها درباره وضعیت سوریه و اتهام این کشور به استفاده از سلاح شیمیایی علیه گروه‌های مسلح در حومه دمشق به واسطه آمریکا، تاکید کرد: سخنان العلوانی در ششم ماه سپتامبر جاری با توجه به این شرایط خطرناک انجام شده و این سخنان باید توسط تمامی گروه‌های سیاسی سنی و شیعی از جمله عشایر جدی تلقی شود.

السودانی افزود: مقامات رسمی عراق از جمله دادگستری، مجلس نمایندگان، دولت و نیروهای امنیتی شامل پلیس و ارتش، باید اقدامات لازم در خصوص پراکنده ‌سازی این تجمعات را آغاز کنند و مانع ادامه این روند تفرقه‌ساز میان شیعه و سنی شوند.

وی یادآور شد، حکومت همزمان با این اقدامات، باید تمام گروه‌های سیاسی حاضر و غیر حاضر در دولت را نسبت به اهمیت وضعیت کنونی آگاه کنند و به آنها اطمینان دهد که این اقدامات علیه قشر خاصی از جامعه از جمله اهل سنت نیست.

این تحلیل‌گر مسائل سیاسی عراق تاکید کرد که این اقدامات به ناچار باید انجام شود، زیرا افرادی همچون العلوانی و علی سلیمان و دیگر تفرقه‌گرایان، در پس این اجتماعات سنگر گرفته‌اند و پراکنده‌سازی این تحصن‌ها از سوی مقامات رسمی به همراه پشتیبانی گسترده مردمی و حزبی، باعث خواهد شد که العلوانی به یک فراری بی‌پناه تبدیل شود.

وی افزود: با این اقدام، فرصت را از گردانندگان درگیری‌های داخلی و وابستگان آنها سلب کرده و انجام هرچه سریع‌تر آن، باعث خواهد شد که عراق از بحران‌های احتمالی در امان بماند و یا اینکه پیامدهای حوادث پیش رو تا حد زیادی کاهش خواهد یافت.

وی همچنین تاکید کرد: پس از عملی کردن این اقدامات دیگر کسانی‌که بخواهند راه العلوانی را پیش بگیرند، باید به خوبی تمامی جوانب امور را بسنجند تا در آینده دچار پشیمانی نشوند.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها