امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۱:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45720
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۰۲
تعداد بازدید: 47
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «جنیفر ساکی»، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ابراز داشت که سخن جان کری، وزیر خارجه آمریکا مبنی بر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «جنیفر ساکی»، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ابراز داشت که سخن جان کری، وزیر خارجه آمریکا مبنی بر اینکه در صورت تحویل سلاح‌های شیمیایی توسط دولت سوریه، آمریکا از حمله نظامی به این کشور چشم خواهد پوشید، فرضی بوده و معنای دیگری از آن مدنظر بوده است.

به گفته این سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده، منظور وزیر خارجه آمریکا این بوده است که اسد قابل اعتماد نیست. «اگر وی قابل اعتماد بود تاکنون سلاح‌های شیمیایی خود را تحویل می‌داد و جهان با چنین لحظه‌ای مواجه نمی‌شد!»

این سخنان سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در شرایطی بیان می‌شود که سوریه با داشتن دشمنی همچون رژیم صهیونیستی در کنار مرزهایش، مجبور بود از سلاح‌های شیمیایی به‌عنوان ابزار موازنه‌ساز برخوردار باشد.

اسرائیل که همچنان بخشی از خاک سوریه را از سال 1973 تاکنون در اشغال خود دارد، از سلاح هسته‌ای برخوردار است.

خانم ساکی توضیح نداد که آیا تل‌آویو آن‌قدر قابل اعتماد بوده است که حتی برای یک‌بار به بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اجازه بازرسی از تاسیسات هسته‌ای خود را بدهد؟
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار