امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۱:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45744
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۰۱
تعداد بازدید: 238
حجت‌الاسلام قاسم روانبخش سردبیر سیاسی نشریه پرتو در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به نقش تعیین ...

حجت‌الاسلام قاسم روانبخش سردبیر سیاسی نشریه پرتو در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به نقش تعیین کننده سوریه در خط مقدم مقاومت، در خصوص حمله احتمالی آمریکا به سوریه گفت: دولت سوریه در چند سال اخیر به عنوان پشتیبان مقاومت در منطقه برای حفظ آرمان آزادی قدس و حمایت از مردم لبنان متحمل فشارها و هزینه‌های سنگین شده است. در نتیجه اوباما با هدف شکستن محور اصلی مقاومت، قصد تعرض به سوریه را دارد.
وی با بیان اینکه آمریکا با غلبه بر سوریه، بدنبال تعرض به فلسطین، لبنان و ام‌القرای مقاومت یعنی جمهوری اسلامی ایران است، خاطرنشان کرد: به همین دلیل تکلیف دینی و ملی-میهنی مردم ایران ایجاب می‌کند که از هیچ حمایتی از مردم و دولت سوریه دریغ نکنند. یعنی اگر افرادی وجود داشته باشند که تنها با نگاه ملی به جمهوری اسلامی ایران می‌نگرند نیز باید در دفاع از مردم سوریه پیش قدم باشد.
عضو جبهه پایداری با اشاره به استیصال دولت آمریکا پس از حدود 2 سال جنگ ناموفق شهری در سوریه اظهار داشت: اوباما حیات خود را در حمله به سوریه می‌داند. آمریکا در دو سال گذشته نتوانسته است در جنگ‌های داخلی وشهری علیه مردم سوریه به موفقیتی دست یابد و اوباما به خوبی می‌داند که شکست در برابر سوریه از یک سو تقویت بیش از پیش جبهه مقاومت در منطقه را در پیش خواهد داشت و از سوی دیگر مواضع آمریکا و اسرائیل در منطقه را بسیار آسیب‌پذیرتر از قبل می کند.
روانبخش حمله اوباما به سوریه را به ضرر آمریکا و همپیمانانش در منطقه ارزیابی کرد و افزود: سوریه با عراق و افغانستان متفاوت است. شاید آغاز جنگ با آمریکا باشد اما ادامه جنگ برای اوباما و سران کاخ سفید قابل پیش‌بینی نخواهد بود. در نتیجه وی سعی دارد با احتیاط وارد عمل شود زیرا به خوبی می‌داند که آمریکا در جنگ‌های پارتیزانی، فرسایشی و زمینی بسیار آسیب‌پذیر است.
وی به تحریم رسانه‌های ایرانی مانند پرس تی‌وی و العالم در خارج از مرزهای ایران اشاره کرد و یادآور شد: رسانه‌های برون مرزی جمهوری اسلامی در جنگ‌های غزه و لبنان نقش بسیار تاثیرگذاری در روشن کردن افکار عمومی جهان داشتند. از همین رو غربی‌ها با تحریم این رسانه‌ها در جنگ با سوریه سعی دارند با قلب واقعیت و تحریف اتفاقات در حال وقوع در سوریه، افکار عمومی جهان را به سوی تفکرات خود سوق دهند اما غافل از اینکه ملت‌های جهان در حال بیدار شدن هستند و این گونه سانسورها در دنیای امروز هرگز جواب نخواهد داد.
سردبیر سیاسی نشریه پرتو با بیان اینکه سران آمریکایی‌ در باتلاق سوریه به دو مسیر ضرر حداقلی و حداکثری رسیده‌اند، متذکر شد: هر چند آمریکایی‌ها می‌دانند با حمله به سوریه دچار خسارت‌های جبران‌ناپذیری می‌شوند اما از سوی دیگر نیز بر این امر واقفند که شکست در برابر سوریه یعنی افزایش قدرت جبهه مقاومت در منطقه. در نتیجه سران کاخ سفید با پذیرش ضرر حداقلی قصد دارند از ضرر حداکثری جلوگیری نمایند.
این کارشناس مسائل سیاسی در پایان حمله به سوریه را تهدیدی جدی برای آمریکا و دوستانش در منطقه بیان کرد و اذعان داشت: بیداری اسلامی در منطقه تنها یک شعار نیست. حقیقتا ملت‌ها بیدار شده‌اند و کشورهایی که در منطقه، آمریکا را در جنگ با سوریه حمایت می‌کنند باید از بیداری ملت‌هایشان بهراسند. زیرا دیر یا زود از سوی مردم خودشان تهدید شده و در نهایت اراده قوی مردم سرنیزه‌ها را خواهد شکست.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها