امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۶:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45750
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی فوتبال همچنان از اینکه برنامه‌هایش اجرایی نمی‌شود دلخور است. ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی فوتبال همچنان از اینکه برنامه‌هایش اجرایی نمی‌شود دلخور است. البته به نظر می‌رسد گله‌مندی جدید کی‌روش دیگر فقط مربوط به مسایل مالی و کمبود امکانات برای برگزاری اردو نیست و سرمربی تیم ملی این مرتبه از این ناراحت است  که چرا بازیکنان ملی‌پوش را بیشتر در اختیار ندارد. زیرا بعد از جلسه با سرپرست وزارت ورزش تصور می‌کند مشکلات مالی حل شده است.

شاید به همین خاطر است که کی‌روش در حرف‌‌هایش به طور غیرمستقیم سازمان لیگ را مقصر می‌داند. سازمان لیگی که می‌خواهد لیگ برتر به طور دقیق برگزار شود.

با این حال مهدی تاج؛ رئیس سازمان لیگ نیز در تلاش است تا هرچه سریع‌تر آنچه به نفع فوتبال ملی و باشگاهی است را به مرحله اجرا دربیاورد.

در روزهای گذشته تاج و همکارانش نامه‌نگاری‌هایی را با کشورهای ژاپن، کره جنوبی و ازبکستان آغاز کرده‌اند تا بلکه این سه کشور آسیایی را راضی کنند تا برنامه لیگ قهرمانان آسیا در سال آینده بعد از جام جهانی برزیل برگزار شود.

پیش از این کنفدراسیون فوتبال آسیا تصریح کرده بود در صورت موافقت کشورها می‌توان زمان دیدارهای لیگ قهرمانان آسیا را تغییر داد.

اختلاف اصلی و اساسی سازمان لیگ و سرمربی تیم ملی هم بر سر همین برنامه‌های لیگ قهرمانان آسیاست. لیگ برتر ایران را می‌توان در زمان دلخواه به پایان رساند، سازمان لیگ هم تمام تلاشش را انجام می‌دهد که لیگ برتر روز 20 فروردین 1393 به پایان برسد و بازیکنان 50 روز قبل از جام جهانی در اختیار کادر فنی تیم ملی باشند اما مشکل اصلی برگزاری مسابقات لیگ قهرمانان آسیاست.

اگر تلاش‌‌ها و نامه‌نگاری‌های سازمان لیگ با کشورهای ازبکستان، کره جنوبی و ژاپن به نتیجه برسد و این کشورها با تعویق دیدارهای لیگ قهرمانان آسیا به بعد از جام جهانی موافقت کنند در آن صورت سازمان لیگ و کارلوس کی‌روش آشتی خواهند کرد که در واقع این آشتی فوتبال ملی و باشگاهی ایران است.

ادامه دعوای سازمان لیگ و سرمربی تیم ملی به هیچ عنوان به نفع فوتبال ایران نیست. کی‌روش اگر می‌گوید بازیکنان ملی‌پوش را برای مدت زمان بیشتری می‌خواهد فقط یک دلیل دارد آن هم اینکه تیم ملی در جام جهانی برزیل بتواند نمایشی مطلوب ارائه کند و مثل کره شمالی در جام جهانی آفریقای جنوبی زنگ تفریح حریفان نباشیم.

سازمان لیگ هم می‌داند همه فوتبال ایران در سه بازی جام جهانی خلاصه نشده و میلیاردها تومان در فوتبال باشگاهی هزینه شده است و جوانان زیادی در لیگ برتر به میدان می‌روند. بنابراین باید امیدوار باشیم که ازبکستان، کره جنوبی و ژاپن با درخواست منطقی ایران برای تغییر زمان دیدارهای لیگ قهرمانان آسیا موافقت کنند تا شاهد آشتی ملی در فوتبال ایران باشیم.
انتهای پیام/ن
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها