امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۰:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45771
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۰
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد نهاوندیان امروز در مراسم آغاز به کار سی و دومین نشست شورای گفت‌وگوی دولت ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد نهاوندیان امروز در مراسم آغاز به کار سی و دومین نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی و در واقع اولین جلسه این شورا در دولت تدبیر و امید با قرائت این بیت که شکر خدا که هر چه طلب کردم از خدا/ بر منتهای همت خود کامران شدم، اظهار داشت: تشکیل مجدد شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در نخستین ماه دولت تدبیر و امید بسیار خجسته است و امید بخش حرکت جدی و مصمم دولت جدید برای ایجاد ارتباط دو سویه با فعالان اقتصادی است.

وی که همزمان رئیس اتاق بازرگانی ایران و رئیس دفتر رئیس جمهور است، افزود: این اقدام دولت نه به عنوان یک اقدام مقطعی، بلکه به عنوان نهادسازی در مهندسی اقتصاد کشور است.

دبیر شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی گفت: بخش خصوصی به صورت نهادینه و قانونی در کنار دولت است و دولت می‌تواند در مقابله با چالش‌ها و مشکلات فعالان اقتصادی را به عنوان یاوران جدی خود حساب کرده و به آنها اتکا کند.

رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: در طول تاریخ تأسیس این شورا هرگز این میزان از حضور نمایندگان دولت را نداشته‌ایم، البته می‌توان تاریخ شورا را به دو فصل متمایز تقسیم کرد، در سال نخست حضور بهتری از نمایندگان دولت وجود داشت، اما از سال دوم به دلیل طرح قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار و با یک تصمیم سیاسی برخی وزرا از حضور در جلسه منع شدند و جلسات شورای گفت‌وگو از سوی وزرای علاقمند در سطح معاون وزیر برگزار شد، تا اینکه در ماههای آخر حضور کم نمایندگان دولت هم دچار مشکل شد، لذا ما ناچار بودیم تا جلسه نداشته باشیم.

نهاوندیان گفت: جلسه امروز شورای گفت‌وگو از معدود جلساتی است که نمایندگان سه قوه حضور دارند و پیشتر هم برخی وزرا به صورت خصوصی به من اعلام کرده بودند که این جلسه بیشتر در راستای حل مشکلات خود ما است، چرا که نمایندگان دو قوه دیگر هم در اینجا حضور دارند.

وی افزود: حضور معاون اول رئیس جمهور پیام اعتنا و اهتمام دولت برای برگزاری جلسات این شورا است.

رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: رئیس جمهور در نشست‌های پیش از انتخابات هم همواره تأکید می‌کردند که شورای گفت‌وگو باید برگزار شده و حتی جلسات استانی آن نیز باید به صورت جدی اجرا شود.

وی ابراز امیدواری کرد، تا قانون بهبود فضای کسب و کار که در دولت قبل اجرایی نشد، در اولویت دولت جدید قرار بگیرد.

انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها