امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۹:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45777
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۰
تعداد بازدید: 99
به گزارش سرویس فضای مجازی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شهر وبلاگ‌ها ساکنانی خوش‌نشین دارد، فقط کافیست تا چند روزی را میهمان اهالی ...

به گزارش سرویس فضای مجازی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شهر وبلاگ‌ها ساکنانی خوش‌نشین دارد، فقط کافیست تا چند روزی را میهمان اهالی میهمان‌نواز این شهر شوی؛ هر خانه با چراغی روشن، خود را برای پذیرایی از میهمانان آماده کرده است.

اگرچه زبان مردم این شهر با هم تفاوت دارد اما صدایشان یکی است؛ این شهر هر روز شلوغ‌تر می‌شود؛ افرادی خانه‌ها‌یشان را رها می‌کنند اما تعداد بیشتری به قصد بنا کردن منزل جدید راهی این شهر می‌شوند.

مردم، مهربانی‌ها و تجربه‌هایشان را بدون اندکی توقع با همشهری‌های خود به اشتراک‌ می‌گذارند؛ اینجا در بیان بایدها، رودربایستی معنا ندارد و در هیچ خانه‌ای به روی میهمان بسته نیست.

سرویس فضای مجازی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در نظر دارد تا هر سه‌شنبه منتخب مهم‌ترین و بهترین مطالب وبلاگ‌نویسان کشور را در قالب گزارش «سه‌شنبه‌های وبلاگی» در معرض دید مخاطبان این خبرگزاری قرار دهد.

از این پس قرار ما سه‌شنبه‌های هر هفته با سه‌شنبه‌های وبلاگی برای قدم زدنی کوتاه با وبلاگ‌نشینان...
 
*سارقانی که به قبور هم رحم نمی‌کنند+تصاویر
وقتی وبلاگ‌نویس باشی به راحتی می‌توانی تریبون دغدغه‌های مردمانی شوی که سالیان است خود می‌گویند و خود می‌شنوند؛ وبلاگ «خساره» از معضلی سخن به میان آورد که سال‌هاست برای مردم یک روستا دغدغه شده است: در مناطق مختلف شهرستان طارم، سارقان برای تاراج آثار عتیقه ملی و تاریخی دست به هر نوع اقدامی می‌زنند که بی‌حرمتی‌ و نبش قبور نیز یکی از اعمال قبیح آنهاست.

ادامه مطلب...
 
*سردار ایرانی که انگلیسی‌ها را به زانو درآورد
12 شهریور به مناسبت شهادت رئیسعلی دلواری سردمدار مبارزه با انگلیس روز مبارزه با استعمار نامگذاری شده است؛ تحولات جوامع نشان می‌دهد استعمار انگلیس به تاریخ نخواهد پیوست و با تغییری ظاهری همچنان ادامه دارد؛ به همین بهانه وبلاگ «تنگسیر»، خطاب به سردار مبارز ایرانی نوشت: وقتی انگلیسی‌ها در مدارس به فرزندانشان درس غارت، تجاوز و زیاده خواهی می‌آموختند؛ تو در سایه سار نخل‌های سربرافراشته و زیر آفتاب تابان دلوار درس غیرت و مردانگی می‌آموختی.

ادامه مطلب...
 
*به علت کسری بودجه غذای دانشجویی نداریم!
جامعه دانشجویان یکی از بزرگترین جوامع جوان کشورمان است که وظیفه‌ای سنگین بر عهده دارد؛ اما گاهی نیازهای اولیه این گروه نادیده گرفته می‌شود؛ تأمین نیازهای اولیه دانشجویان مطالبه‌ای است که در وبلاگ «بارون آروم» مطرح شد: دولت کریمه به پایان رسید، حال منتظر کلید دولت تدبیر و امید هستیم تا شاید شاهد باز کردن قفل آشپزخانه، رستوران و سایر این حداقل امکانات رفاهی دانشگاه‌ها باشیم.

ادامه مطلب...
 
*حاشیه چند خبر و عکس جنجالی آخر هفته
وقتی قرار است چند سطری از اتفاقاتی که مشاهده کردی بنویسی لازم نیست نه سیاستمدار باشی و نه تحلیل‌گر مباحث فرهنگی فقط کافیست وبلاگ نویس باشی و هرآنچه را در دنیای واقعی می‌بینی به زبان مجازی بازگو کنی؛ گشت‌و گذار در دنیای اخبار همیشه با سکوت همراه نخواهد بود؛ «جوانی در همین نزدیکی» در خصوص بخشی از اخبار منتشر شده، آورد: این عکس جنجالی و آن دختر خانم با ظاهر بحث برانگیزش 24 ساعتی می‌شود سروصدای زیادی به راه انداخته... این دختر که در عکس می‌بینید دختر نوه یا بهتر است بگویم نتیجه امام خمینی(ره) است در کانادا.

ادامه مطلب...
 
*از دوخت لباس علمای مشهور تا تغییرات مد لباس روحانیون
«یک فرد طبله لباس خود را به چه قیمت و از کجا تهیه می‌کند؟» پرسشی که شاید بسیاری از افراد علاقه‌مند هستند که پاسخ آن را بدانند؛ بهترین پاسخ در این زمینه را فردی می‌تواند بدهد که خود یک طلبه است؛ وبلاگ نامه‌های حوزوی گزارشی از بازار لباس طلاب نوشت: 20 سال پیش فقط عبای قهوه‌ای و مشکی استفاده می‌شد و تنوع رنگ قبا و لباده نیز بسیار محدود بود اما امروز 60 رنگ عبا وجود دارد.

ادامه مطلب ...
 
*ترس مربیان از باخت و دربی کسالت‌آور سرخابی‌ها
کسب نتیجه مساوی در چند دربی پی‌در پی موجب ناخرسندی هواداران دو تیم پرسپولیس و استقلال شد؛ به همین دلیل گمانه‌زنی‌ها مختلفی نیز در این زمینه صورت گرفت؛ وبلاگ «سخن نو» نیز در این خصوص نوشت: اغلب دربی‌ها به واسطه ترس مربیان از باخت و توقع تماشاچیان از تیم، کسالت‌آور است.

ادامه مطلب...
 
*دانشجویان ستاره‌دار در قلب روستاهای ایران+ تصاویر
اتفاقات روزمره، وقایع خاص و روزهای باهم بودن خاطراتی را در ذهن ایجاد می‌کند که مراجعه به آن بهترین هدیه‌ای خواهد بود که فرد می‌تواند به خود بدهد؛ هدیه‌‌ای که ممکن است شادی‌ آور باشد یا غم‌انگیز اما تجربه‌ای را به همراه دارد که خالقش خود فرد است.

امروز دیگر دفترچه‌های خاطرات قفلی ندارد یا در گوشه‌ای از کتابخانه گرد فراموشی به آن نمی‌نشیند؛ وبلاگ شقایق‌های وحشی خاطرات چند جوان دانشجو را نقل کرد که برای آسمانی شدن از شهرهای خود کوچ می‌کنند: دوری از شهر و دیارمان، ارزش شب بیداری و مسحور فلک شدن را داشت؛ تقصیر ما نبود، آسمان شهرمان ستاره‌هایش را گم کرده بود؛ هیچ بودن هم قشنگ است، اینکه ادعاهایت را بتوانی در بقچه جهالتت بگذاری و سعی کنی در طویله یک روستایی دفنش کنی!

ادامه مطلب...
 
*شیوه‌های وارداتی عزاداری
به واسطه وجود انس و الفت شیعیان با پیامبر گرامی اسلام (ص) و اهلبیت گرامی ایشان همواره در طول تاریخ برگزاری مراسم‌های عزاداری در سوگ آن بزرگواران از اهمیت خاصی برخوردار بوده است؛ اهمیتی که البته گاه به دلیل غلبه احساسات و نفوذ برخی تفکرات ممکن است نحوه صحیح اجرای این آیین ماندگار شیعه دستخوش تغییرات نه چندان خوشایند کند؛ در این زمینه «وبلاگ کشکول» نیز به بررسی تاریخ تحریم قمه‌زنی پرداخت: در زمان حکومت کمونیست‌ها در شوروی علی‌رغم اینکه مساجد و تکایای مذهبی را به کاربری‌های غیرعبادی تبدیل کرده و نماز و شعائر دینی را ممنوع اعلام کرده بودند؛ اما قمه‌زنی مجاز بود.

ادامه مطلب...
 
*چند چیز که بیش از حد ماندگار شده‌اند!
یکی از مؤثرین راه‌های بیان انتقاد زبان طنز است؛ زبانی که ممکن است برخلاف معنای لغوی آن به مذاق خیلی‌ها خوش نیاید؛ وبلاگ طنزهای یک م.ر.سیخونکچی با طنز‌ی کنایه‌ آمیز به چند معضل اصلی جامعه امروز ایران اشاره کرد: بسیاری از افراد معتقدند اگر 20 سال پیش یک آجر را در تپه‌های عباس آباد کاشته بودند حتی با استفاده از آبیاری دیم هم الان حداقل یک شبستان و یک حیاط روییده بود که بتوان اسمش را مصلی گذاشت.

ادامه مطلب...
 
*سرانجام تهدیدهای آمریکا و داستان سلاح شیمیایی
موضوع حمله نظامی آمریکا به سوریه همچنان در صدر داغ‌ترین اخبار بین‌المللی قرار دارد؛ اگرچه تهدیدات آمریکا موضوع یکسان تمام مطالب منتشر شده از سوی وبلاگ نویسان است اما آنچه که هر روز بر رسوایی‌های شیطان بزرگ می‌افزاید نگاه‌های متفاوتی است که در نقد اقدامات آمریکا در قالب یادداشت، مقاله و گاه دلنوشته‌های وبلاگی منتشر می‌شود؛ وبلاگ خاطرات یک ایرانی ساکن لبنان در این زمینه نوشت: در حالی که بارها بشار اسد داشتن و استفاده از سلاح شیمیایی را رد کرده، دروغگویان روسیاه آمریکایی، آن را بهانه‌ای برای حمله به سوریه کردند؛ آیا ارتشی که در حال پیروزی است سلاح کشتار جمعی استفاده می‌کند؟

ادامه مطلب...
 
*ما را «مدافعان حرم» آفریده‌اند
سجاد شاکری یکی دیگر از وبلاگ‌نویسان کشورمان است که شعر را انتخاب کرده است تا از این طریق به تمام مخالفان اصلی جهان اسلام و رزمندگان مقاومت در سوریه اعلام کند، جوانان ایران هیچ وقت در دفاع از حرم حضرت زینب (س) در مقابل حملات تکفیری‌ها و وهابیون سوریه کوتاه نخواهند آمد؛ بر این اساس در وبلاگ بین‌الطلوعین آورد:
ما را فدائیان پسرهای فاطمه(س)
ما را شهید میر و علم آفریده‌اند

دجال‌ها و حرمله‌ها را مهاجم و

ما را «مدافعان حرم» آفریده‌اند

ادامه مطلب...
 
وبلاگ خود را به ما معرفی کنید

بازگشت به صفحه نخست گروه فضای مجازی
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها