امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۲:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45785
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۲
تعداد بازدید: 42
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، محمد منیر صفی‌الدین امروز در پنجمین مدرسه تخصصی حقوق که با عنوان «حمایت از کودکان در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، محمد منیر صفی‌الدین امروز در پنجمین مدرسه تخصصی حقوق که با عنوان «حمایت از کودکان در معرض خطر در اسلام» به همت کلینیک حقوقی دانشگاه مفید در حال برگزاری است، اظهار داشت: یونیسف ایران مفتخر است که همکاری و مشارکت خود را با مرجع ملی حقوق کودک در ایران و دانشگاه مفید حفظ کرده است.

وی افزود: دانشگاه مفید با انجام تحقیقات ارزنده در ارتباط با حقوق کودک توانسته است نقش رهبری را در تغییرات اجتماعی و تحولات علمی داشته باشد.

رئیس دفتر نمایندگی یونیسف در ایران ادامه داد: لازمه ایجاد تغییر و تحول در ارتباط با حقوق کودک تغییر و نگرش کسانی است که با کودکان ارتباط بسیار نزدیکی دارند که از جمله این افراد می‌توان به والدین، معلمان و... اشاره کرد.

وی افزود: مسئله کودکان در معرض خطر مبحث بسیار مهمی است که در این کارگاه تخصصی مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد و باید در این زمینه گفت تعداد کودکان در معرض خطر قابل شمارش نیستند.

منیر صفی‌الدین تصریح کرد: بر اساس نظریه سازمان یونیسف در سطح جهان بین یک تا دو میلیون کودک در معرض خطر وجود دارد که با توجه به خطراتی که آنان را تهدید می‌کند باید مورد حمایت قرار بگیرند.

وی اضافه کرد: خطراتی که این کودکان با آن مواجه هستند موجب می‌شود به اندازه تمام طول عمرشان تأثیر منفی روی آنان بگذارد.

رئیس دفتر نمایندگی یونیسف در ایران ادامه داد: وقتی صحبت از کودکان آسیب‌پذیر در جامعه به میان می‌آید تنها یک یا دو آسیب مطرح می‌شود در حالی که برخی از آسیب‌ها پنهان است و موجب می‌شود که درد کودک هیچگاه دیده نشود.

وی کودکان در معرض خطر را به چند دسته تقسیم کرد و گفت: نخستین دسته از کودکان در معرض خطر، کودکان فاقد والدین یا کودکان فاقد حمایت والدین هستند.

صفی‌الدین تعداد این کودکان را در سطح جهان حدود یک میلیون و 500 هزار نفر ذکر کرد و بیان داشت: این آمار مربوط به کودکانی نیست که والدینشان فوت کردند بلکه کودکانی هستند که خانواده، آنان را به دلایل گوناگونی مانند معلولیت رها کردند.

وی کودک‌آزاری از سوی پدر و مادر را خشونت علیه کودکان دانست و گفت: آمار سازمان ملل نشان می‌دهد بین 500 میلیون تا 1.5 میلیارد کودک در جهان مورد خشونت قرار گرفتند و از این تعداد 275 میلیون کودک در چارچوب خانواده خودشان مورد خشونت واقع شدند.

رئیس دفتر نمایندگی یونیسف در ایران ادامه داد: آخرین مطالعاتی که در مورد حقوق کودک به دست آمده نشان می‌دهد در 37 کشور دنیا کودکان 2 تا 14 ساله مورد خشونت جسمی قرار گرفتند.

وی دسته دیگر از کودکانی که در معرض خطر هستند را کودکان نامرئی ذکر و تصریح کرد: اینان کودکانی هستند که مقابل دیدگان ما هستند و در خیابان کار کرده و در همان‌جا زندگی می‌کنند ولی هیچگاه به صورت جدی به چشم ما نمی‌آیند.

منیر صفی‌الدین بیان داشت: بر اساس تخمین سازمان ملل 100 تا 140 میلیون کودک خیابانی در جهان وجود دارد که هیچ‌گاه مورد توجه مسئولان کشورهای جهان قرار نمی‌گیرند.
انتهای پیام/78005/ق40/آ3004
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها