امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۰:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4580
تاریخ انتشار: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۷
تعداد بازدید: 102
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از یاسوج، یحیی آل‌اسحاق ظهر امروز در نشست مشترک با خبرنگاران و بانوان کهگیلویه و بویراحمدی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از یاسوج، یحیی آل‌اسحاق ظهر امروز در نشست مشترک با خبرنگاران و بانوان کهگیلویه و بویراحمدی اظهار کرد: باید بدانیم که مشکلاتمان چیست و آن کسی که می‌خواهد برای انتخابات بیاید لازم است در همه حوزه‌ها اعم از داخلی و خارجی ظرفیت‌ها و تهدیدها و فرصت‌ها را بشناسد.

کاندیدای احتمالی ریاست‌جمهوری به مشکلاتی که دشمن درصدد است برای این ملت ایجاد کند اشاره کرد و افزود: آن‌ها با تغییر جنگ از حوزه نظامی و سیاسی امروز می‌خواهند منابع مالی ما را قطع کرده و امکان رشد را از ما بگیرند و بگویند که دین اسلام برای حاکمیت مطلوب نیست و این‌گونه بین اسلام و مردم از یک سو و از سوی دیگر میان مردم و مسئولان فاصله بیندازند و آشوب ایجاد کنند.

آل‌اسحاق با ذکر این سخن که امروز در بیرون یک دشمن جدی داریم، تأکید کرد: این دشمن نمی‌خواهد پیشرفت‌های ما را ببیند چرا که تاکنون پیشرفت‌های خوبی داشته‌ایم و این یعنی همان چیزی که دشمن چشم دیدن آن را ندارد.

مشکلات اقتصادی کشور در دو حوزه خرد و کلان

وی روی دیگر سکه را برخی مشکلات در کشور دانست و بیان کرد: در کلان اقتصادی مشکلاتی همچون بیکاری، تورم، برخی بی‌نظمی‌های ارزی و سرمایه‌گذاری در حوزه اقتصاد را داریم.

کاندیدای اختصاصی حزب مؤتلفه اسلامی از مشکلات خرد اقتصادی هم گفت و افزود: مشکلات مسکن، سلامت، ازدواج و غیره هم وجود دارد که باید با تغییر نگاه در سه حوزه مدیریتی، اقتصادی و اجتماعی گام در راه برطرف کردن آن‌ها برداریم.

وی مدعیان آبادانی اقتصاد در کشور را سه دسته معرفی کرد و با برشمردن اصلاحاتیون، دولتی‌های کنونی و اصولگرایان به تبیین دیدگاه‌های آنان پرداخت.

الگوی اصلاحاتی‌ها در اقتصاد تمام غربی است

آل‌اسحاق از دسته اول یا همان جریان اصلاحات و دیدگاه‌ها آنان گفت و افزود: آن‌ها معتقدند که با متد می‌توانند کشور را اداره کنند و عقبه ذهنی دارند و دارای برنامه هستند و جایگاه آن‌ها هم در نظام مشخص است.

وی بیان کرد: آن‌ها معتقدند بهترین راه اداره کشور بر طبق مدل‌های غربی و الگوی آن‌ها بانک جهانی است و در حوزه اقتصاد به سیستم توسعه اعتقاد دارند.

وزیر اسبق بازرگانی ادامه داد: دسته دوم دولتی‌ها هستند که کارنامه آن‌ها مربوط به کارهای امروز در عرصه اقتصاد است و اصرار دارند که وضعیت کنونی ادامه پیدا کند.

حامیان دولت در اقتصاد رادیکال فکر می‌کنند

آل‌اسحاق تصریح کرد: حامیان دولت رادیکال فکر می‌کنند و معتقدند کشور آرمانی باید جلو برود و تمام تفکر آن‌ها در حوزه اقتصاد و بین‌الملل بر همین اساس است.

وی اصولگرایان را در دسته سوم معرفی کرد و افزود: آن‌چه که اصولگرایان معتقد به آن هستند این است که می‌گویند پیشرفت بدون عدالت نمی‌خواهیم.

رئیس اتاق بازرگانی تهران ادامه داد: همه حرف جریان اصولگرا این است که پیشرفت بدون عدالت و عدالت بدون پیشرفت نمی‌خواهیم و شعار اصولگرای اصیل، واقعیت‌نگری همراه با آرمان‌گرایی است.

آل‌اسحاق با تأکید بر این که به دنیای مردم می‌اندیشیم، خاطرنشان کرد: منتها به این هم می‌اندیشیم چه باید کرد که وقتی دنیای مردم آباد می‌شود دین آن‌ها خراب نشود و آرمان‌ها از بین نروند.

پالان‌دوزی هم علم می‌خواهد چه برسد به اقتصاد

وی بهترین ابزار موفقیت در اقتصاد را علم دانست و با انتقاد از برخی کارهای غیر علمی در اقتصاد گفت: چطور است که بنا به ضرب‌المثلی ترکی پالان‌دوزی علم می‌خواهد و اقتصاد نیازی به علم ندارد.

این کاندیدای احتمالی ریاست‌جمهوری با بیان این‌که آرمان‌ها را باید به عنوان اصل و نه به دید حاشیه در اقتصاد نگریست، افزود: اصولگرایان معتقدند در اداره امور کشور واقعیت‌ها را باید دید و اجازه نداد دشمنان با برخی کاستی‌ها آرمان‌ها را مورد هجوم قرار دهند.

آل‌اسحاق بهترین اگوی اقتصادی متناسب با نظام اسلامی را متعلق به اصولگرایان دانست و گفت: ادعای ما این است که دو جریان دیگر می‌خواهند به صورت انتزاعی کشور را اداره کنند همچنان‌که اصلاح‌طلبان معتقدند اگر کشور را توسعه بدهیم مشکلات اتوماتیک‌وار برطرف می‌شود و دولتی‌ها هم می‌گویند به هر قیمتی به دنبال رفع شکاف‌ها باشیم و همه بودجه را به سمت کارهای عمرانی ببریم.

وی از پریدن دولت روی شاخه هزینه گفت و عنوان کرد: با یارانه منابع را توزیع می‌کنند و نهایتا در این راه به سرمایه‌گذاری و تولید کمتر توجه ‌می‌شود و امروز هم که می‌بینیم بر اثر همین توزیع نادرست 45 هزار تومان یارانه می‌دهند و 75 هزار تومان تورم ایجاد شده است.

عضو ائتلاف پنج‌گانه اصولگرایان مردم ایران را عاشق دین دانست و گفت: اسلام بهترین راه را در اقتصاد پیش روی ما گذاشته و همه به واسطه این دین دوستی ملزم به لحاظ کردن دستورات آن حتی در اقتصاد هستیم و دین‌ستیزان جایگاهی در این چرخه ندارند.
انتهای پیام/2571/ش40/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها