امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۲:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4581
تاریخ انتشار: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۷
تعداد بازدید: 238
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی اسماعیلی رئیس بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در جمع ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی اسماعیلی رئیس بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در جمع خبرنگاران حاضر و به سؤالات آنها پاسخ گفت.
 
* کتاب های جمع آوری شده از نمایشگاه کتاب

اسماعیلی در پاسخ به این سؤال فارس که گویا مواردی از تخلف در نمایشگاه کتاب دیده شده و آثار جمع‌آوری شدند، توضیح داد: تمام موارد در جلسه شب گذشته شورای سیاست‌گذاری مطرح شده تأکید ما بر این است که کمیته نظارت محتوایی به وظیفه خود عمل و به خوبی آن را انجام دهد و اگر مواردی وجود دارد که نیازمند اصلاح است قرار شد طبق مقررات با آنها برخورد شود.
 
* واکنش ارشاد به حذف صدور مجوز آثار تجدید چاپی

اسماعیلی در واکنش به سخنان یکی از کاندیداهای انتخابات یازدهم ریاست جمهوری که گفته بود پروسه صدور مجوز برای کتاب‌های تجدید چاپی باید برطرف شود، اضافه کرد: ما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای اعطای مجوز تجدید چاپ صدور مجوز را نداریم اتفاقاً کتاب‌ها را در یک مرحله مجوز می‌دهیم و تجدید چاپ آن نیازمند مجوز نیست، عمدتاً‌ کتاب که چاپ شد اعلام وصول می‌‌کنیم اگر مغایرتی با موازین با آن برخورد می‌کنیم فقط یک بار به کتاب مجوز می‌دهم و هر دفعه که این اثر چاپ شود تنها به ما اعلام وصول خواهد شد.

وی در پاسخ به این سؤال که چند کتاب از سطح نمایشگاه جمع‌آوری شده، ابراز داشت: هم در بخش بین‌الملل و هم در بخش داخلی کتاب‌های کمی جمع‌آوری شده‌اند که این موضوع جای تشکر از ناشران را دارد چرا که ضوابط نشر را رعایت کردند و انصافاً امسال ما کمترین موارد را در این زمینه داشته‌ایم.
 
* بازگشایی مجدد سایت ثبت نام دانشجویان وعده تازه ارشاد

این مقام مسئول در پاسخ به سؤال فارس مبنی بر اینکه شنیده شده سایت ثبت‌نام دانشجویان ظاهراً قرار است 2 ساعت باز شده و امکان ثبت‌نام مجدد برخی دانشجویان وجود دارد، گفت: اگر ظرفیتی که پیش‌بینی شده به حد نصاب نرسد این کار را انجام می‌دهیم ما تازه روزهای ابتدایی نمایشگاه را سپری می‌کنیم اما این قول را می‌دهیم که به محض اینکه احساس کنیم ظرفیت اعلام شده تکمیل نشده حتماً مجدداً در این راستا اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

رئیس نمایشگاه کتاب در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه در جلسه شورای سیاست‌گذاری مسائل بخش بین‌الملل بررسی شده، گفت: تمام مسائل به صورت مستند بررسی و به مدیران ابلاغ شده است و در حال حاضر مشکلی وجود ندارد.
 
* بازدید رهبر انقلاب از نمایشگاه کتاب و لحظه شماری این دیدار

وی ضمن تأکید براینکه مقام معظم رهبری امسال نیز از نمایشگاه کتاب بازدید خواهند داشت،‌ افزود: ما آمادگی میزبانی حضور ایشان را داریم و برای این لحظه دیدار لحظه‌شماری می‌کنیم.

* بخش بین الملل و ارز مبادله ای

این مقام مسئول درباره یارانه بخش بین‌الملل اظهار داشت: حمایت یارانه‌ای ما براساس نرخ مبادله‌ای است، حمایتی که از حوزه نشر در بخش بین‌الملل صورت می‌گیرد براساس نرخ مبادله‌ای 2450 تومان است. یعنی 950 تومان را ما حمایت می‌کنیم اما در موضوع خرید و فروش کتاب 10 درصد تخفیف الزامی است و برخی از ناشران حتی تا 50 درصد تخفیف را هم در نظر گرفتند و درصدد مهیا کردن مکانیزم‌هایی هستیم تا با دستور مساعد رئیس جمهور خرید خوبی را در بخش داخلی و خارجی برای مؤسسات، دانشگاه‌ها و کتابخانه‌ها انجام دهیم، برای اساتید دانشگاه‌ها‌ هم با درجه استادیار، دانشیار و مربی هم یک سقف یارانه‌ای را در بخش ارزی تخفیف داده‌ایم که اطلاع‌رسانی آن انجام می‌شود تا این مشمولان به کمیته داخلی مراجعه و از این یارانه استفاده کنند این بن‌ها از 100 تا 300 هزار تومان خواهد بود.

اسماعیلی در پایان و در پاسخ به فارس مبنی براینکه چرا امسال رئیس نمایشگاه پس از گذشت چند روز از برگزاری نمایشگاه کتاب نشستی با اهالی رسانه ندارد، وعده داد به زودی نشستی را با خبرنگاران در نمایشگاه کتاب برگزار می‌کند.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار