امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۲:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45810
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۰
تعداد بازدید: 46
به گزارش خبرگزاری فارس، روزنامه السفیر لبنان به نقل از منابع دیپلماتیک مفاد طرح ابتکاری روسیه و سوریه در نشست دیروز سرگی لاوروف و ولید المعلم وزرای ...

به گزارش خبرگزاری فارس، روزنامه السفیر لبنان به نقل از منابع دیپلماتیک مفاد طرح ابتکاری روسیه و سوریه در نشست دیروز سرگی لاوروف و ولید المعلم وزرای خارجه دو کشور را که در مسکو برگزار شد، فاش کرد.

این طرح شامل دو بخش است که در مرحله اول طرح اجرایی برای خلع سلاح‌های شیمایی در سوریه انجام نخواهد شد و در این مرحله نیروی دریایی روسیه که تجهیزات دریایی و کشتی‌هایی را به دریای مدیترانه فرستاده است؛ نقش اساسی در تعیین انبارهای شیمیایی در سوریه خواهد داشت. در این مرحله روسیه مجری و ساماندهی کننده این طرح خواهد بود و سلاح های شیمیایی سوریه تحت نظارت مستقیم کارشناسان مسکو خواهد بود و روسیه آن را تضمین خواهد کرد.

این طرح از آن رو به این صورت اجرا خواهد شد که سوریه نیز سرنوشت مشابه عراق در تعامل نامحدود و بی پایان با بازرسان آژانس نداشته باشد. بر اساس این طرح هیئت های سازمان ملل در سوریه نیز به مأموریت های دیگری خواهند پرداخت.

سرگی لاوروف وزیر خارجه روسیه بعد از دیدار با ولید معلم همتای سوری خود از طرح مسکو برای قرار دادن سلاح های شیمایی سوریه تحت نظارت بین المللی برای جلوگیری از تجاوز غرب به این کشور خبر داده و گفت که کشورش منتظر پاسخ سریع و مثبت از سوی دمشق به این طرح است.

معلم نیز ساعات کوتاهی بعد از دیدار با سرگی لاوروف در بیانیه‌ای کوتاه از طرح سوریه استقبال کرده و آن را در راستای حمایت از شهروندان سوریه و امنیت این کشور و ممانعت از حمله آمریکا به این کشور دانست.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها