امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۲۰:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45842
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، احمد مسجد‌جامعی در دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: لازم می‌دانم گزارشی را درباره روند انتخاب شهردار ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، احمد مسجد‌جامعی در دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: لازم می‌دانم گزارشی را درباره روند انتخاب شهردار و جلسه انتخاب شهردار بدهم. این جلسه حاشیه‌های فراوانی داشت.

وی ادامه داد: پیش از انتخاب شهردار تلاش‌های برخی رسانه‌های وضعیت دیگری را پیش‌بینی می‌کرد اما نتیجه دیگری رقم خورد. بنده از رسانه‌ها سپاسگزارم؛ برخی محافل پیش‌بینی می‌کرده‌اند جلسه انتخاب شهردار پرتنش باشد و به بن‌بست برسد. ولی برخی هم از سر صدق این تحلیل را داشتند و فکر می‌کردند شورا برای انتخاب شهردار به نتیجه نخواهد رسید.

مسجد‌جامعی افزود: انتخاب شهردار بسیار مهم است اما به جهت همین حساسیت ما در جلسه هیئت رئیسه شورا طرحی را برای برگزاری نظام‌مند جلسه پیش‌بینی کردیم.

وی به چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران خاطر نشان کرد: روند کار این گونه بود که برای سالم ماندن فضای انتخاب شهردار و فارغ از موضع‌گیری‌های بیرونی تصمیم مناسب گرفته شود و از تمامی نامزدهای تصدی شهرداری تهران دعوت کنیم با هم در جلسه حضور داشته باشند و در جریان گزارش یکدیگر قرار بگیرند.

وی ادامه داد: به این ترتیب براساس قرعه‌کشی منتظر ماندیم هر دو نامزد در جلسه شورا حضور داشته باشند که محسن هاشمی زودتر آمد و خواستیم تا آمدن محمدباقر قالیباف در اتاق انتظار بماند تا شائبه هیچ تخلفی در نگاه و ذهن دوستان نرود.

مسجد‌جامعی خاطر نشان کرد: با رسیدن قالیباف محسن هاشمی هم زمان به جلسه شورای شهر آمدند و در محل پیش‌بینی شده قرار گرفتند و برای صحبت و ارائه برنامه نیز قرعه‌کشی کردیم و قالیباف براساس قرعه‌کشی صورت گرفته گزارش و برنامه‌های خود را درباره شهرداری اعلام کرد.

وی افزود: قالیباف در گزارشش اشاره‌هایی به سابقه همکاری خود با هاشمی داشت و متقابلا هاشمی نیز همین کار را کرد. این ادبیات هاشمی به نحوی بود که آباد به هاشمی گفت شما که با هم رابطه همکاری خوبی دارید چرا به نفع قالیباف کنار نمی‌روید؟ هنوز هم دیر نشده است؟

وی گفت: فضای جلسه را با این وضعیت حفظ کنید و با آنکه از بیرون تصور می‌شد مقایسه کنید. هاشمی نیز در جواب آباد گفت قالیباف نمی‌گذارد کنار بکشم و او هم تایید کرده که من نمی‌گذارم.

مسجد‌جامعی خاطر نشان کرد: در پایان جلسه برای رأی‌گیری خواستیم هر دو نامزد شهرداری تهران جلسه را ترک کنند که هنگام ترک جلسه هاشمی خواست از راهی که آمده برود و من از هاشمی خواستم که با قالیباف برود و بنده نیز دو سه بار به پشت قالیباف زدم و این حرکت نشانه قدردانی است.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: پس از سه ماه مشارکت همه گروه‌های ذی‌ربط جلسه انتخاب شهردار برگزار شد و این یک پیروزی برای نظام است و ما نیز تبریک می‌گوییم و امیدواریم در دوره جدید شهرداری شرایط بهتری برای مشارکت همه صاحب‌نظران در امور شهری فراهم شود.

وی گفت: بنده تلاش می‌کنم از هر دو مدیر باادب، با اخلاق و کاردان استفاده کنم و امیدوارم با فضایی که می‌سازیم کسی نتواند شادابی ناشی از حماسه سیاسی شهروندان را به کامشان تلخ کنند و شورای شهر را محل خدمت به مردم می‌دانیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار