امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۰۸:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45855
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 95
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «باربارا اسلیوین»، خبرنگار و تحلیل‌گر مشهور آمریکایی در گزارش که در المانیتور منتشر کرده است، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «باربارا اسلیوین»، خبرنگار و تحلیل‌گر مشهور آمریکایی در گزارش که در المانیتور منتشر کرده است، به دولت آمریکا توصیه کرده دست از ربط دادن مسائل ایران و سوریه به یکدیگر بردارد.

بنابراین گزارش، وی ضمن اشاره به سخنان سوزان رایس، مشاور امنیت ملی آمریکا که مدعی شده بود که برخورد نظامی با سوریه به تهران نشان می‌دهد که ایالات متحده به آنچه می‌گوید، عمل خواهد کرد؛ به دولتمردان آمریکایی هشدار داده که با چنین ادعایی در صورت عدم حمایت کنگره و سایر کشورها از حمله به سوریه، خود را در مذاکرات آتی هسته‌ای ضعیف جلوه خواهد داد.

علاوه بر آن، تلفیق دو مساله سوریه و ایران می‌تواند بر توانایی آمریکا در ایجاد اجماع بین‌المللی علیه جمهوری اسلامی ایران و اعمال تحریم‌های بی‌سابقه بر این کشور تاثیر منفی داشته باشد.

به نوشته اسلیوین، ترسیم خط قرمز برای حکومت سوریه اوباما را در مخمصه‌ای خودساخته قرار داده است. اگرچه روابط ایران و سوریه دیرپا است، لازم است که بین شرایط دو کشور تفکیک قائل شده و مطمئن شد که ناتوانی آمریکا در کسب حمایت بین‌المللی و حمایت کنگره، انعطاف‌پذیری واشنگتن را در مذاکرات هسته‌ای آتی کاهش نمی‌دهد.

این خبرنگار آمریکایی بر این باور است که انتخاب یک رئیس‌جمهور عمل‌گرا و واگذاری پرونده هسته‌ای به یک دیپلمات کهنه‌کار و مسلط به زبان انگلیسی، بهترین فرصت برای معامله با ایران در مساله هسته‌ای حاصل شده است. در همین حال، اهرم بین‌المللی با تحریم‌ها علیه ایران قدرت یافته است. بدون کاهش تحریم‌ها، روحانی قادر نخواهد بود وعده‌های خود در خصوص بهبود وضع زندگی شهروندان ایرانی را عملی کند.

انتهای پیام/ص 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها