امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۸:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45856
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «باراک اوباما» در مصاحبه با شبکه «سی بی اس» آمریکا ضمن نادیده گرفتن تهدیدات «بشار اسد» ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «باراک اوباما» در مصاحبه با شبکه «سی بی اس» آمریکا ضمن نادیده گرفتن تهدیدات «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه به حمله انتقام جویانه به آمریکا تصریح کرد که وی قابلیت حمله به آمریکا را ندارد.

وی همچنین به پیشنهاد جدید روسیه مبنی بر آنکه دولت اسد سلاح‌های شیمیایی خود را تحت کنترل جامعه بین‌الملل قرار دهد اشاره کرد و به «سی بی اس» گفت که آمریکا این طرح را ازریابی می‌کند و ادامه داد: ما هنوز از جزئیات این طرح باخبر نیستیم.

بر اساس این گزارش، اوباما قرار است امشب درباره سوریه سخنرانی کند و امروز صبح نیز قرار است در کنگره برای نمایندگان سنا و مجلس نمایندگان آمریکا صحبت کند.

اوباما و مشاورانش همچنین قرار است گزارش‌هایی را برای اعضای مجلس نمایندگان آمریکا که تحت کنترل جمهوری‌خواهان است در خصوص اقدام نظامی علیه سوریه ارائه کنند.

بر اساس این گزراش، همانطور که نظرسنجی‌ها مخالفت‌ افکار عمومی آمریکا با حمله نظامی را نشان می‌دهد، اوباما با چالش‌هایی برای اقدام نظامی در سوریه در کنگره آمریکا روبرو است.

سناتور «هیدی هیتکمپ» روز دوشنبه اعلام کرد که به اقدام نظامی در سوریه رأی منفی می‌دهد و تصریح کرد: قطعنامه پیشنهادی اوباما برای اقدام نظامی دچار نقص است زیرا بدون ارائه راه‌حل‌های دیپلماتیک و بررسی این شیوه‌ها، خواستار اقدام نظامی در سوریه شده است.

وی ادامه داد که به همراه یکی دیگر از مخالفان سنا با این لایحه به نام سناتور «جو مانچین» تلاش می‌کند تا بر راه‌حل جایگزین که به اسد 45 روز وقت می‌دهد تا ممنوعیت سلاح‌های شیمیایی بین‌المللی را امضا کند و ذخایر سلاح‌های شیمیایی اش را جابجا کند، کار کنند.

سناتور «لمر الکساندر» نیز تصریح کرد که علیه قطعنامه اوباما درباره سوریه رأی می‌دهد و گفت: ابهامات زیادی درباره آنچه که بعدها به وجود می‌آید وجود دارد.

این گزارش‌ می‌افزاید که دیگر جمهوری‌خواهان سنا نیز نظرات مشابهی درباره قطعنامه اوباما برای حمله به سوریه دارند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها