امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۹:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45864
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 177
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، مراسم رونمایی از فیلم مستند «پرودنده های k.s» شب گذشته با حضور تعداد زیادی از مسولان،فیلمسازان و اهالی رسانه در تالار ...

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، مراسم رونمایی از فیلم مستند «پرودنده های k.s» شب گذشته با حضور تعداد زیادی از مسولان،فیلمسازان و اهالی رسانه در تالار ایوان شمس برگزار شد.

براساس این گزارش،نادر طالب زاده در این مراسم گفت: این فیلم مستند درباره سند 11 سپتامبر است و از موسسه فرهنگی- رسانه ای اوج برای نمایش این فیلم تشکر می‌کنم.

وی در ادامه افزود:جمهوری اسلامی ایران باید به منظور تحریم‌ها و فشارهایی که رسانه‌های غربی علیه ایران وارد کرده‌اند و همچنین وقایع جنگ امروز در سوریه، بسیار نشان دهند.

این کارشناس فرهنگی همچنین گفت: امروز کرت ساننفلد به دلیل افشاگری‌ها در آرژانتین پناهنده شده است و کسی او را نمی‌شناسد مگر اینکه درباره او تحقیق کرده باشد و به صورت خاص به دنبال فیلمسازی او بوده باشد.

طالب زاده متذکر شد: جمهوری اسلامی ایران باید برای پاسخ به غرب از این نوع کارها زیاد انجام دهد. آن‌ها مستندهای زیادی ساخته اند و الان نیز در صدد هستند تا کشور سوریه را مانند ایران به داشتن سلاح های هسته‌ای متهم کنند. البته آن‌ها بدون سند و مدرک این کار را انجام می‌دهند اما ما امشب این فیلم را با اسناد موجود نمایش می‌دهیم.

وی در ادامه افزود: آنچه در این فیلم اهمیت دارد این است که در قسمت اول آن انبارهای بمب‌های شیمیایی آمریکا فیلمبرداری شده است. کرت ساننفلد 10 سال مامور فیما در آمریکا بوده است او متوجه شده بود این حادثه آن طور که دولت اعلام کرده بود نیست و یکی از مهمترین اسناد علیه حادثه 11 سپتامبر پیدا کردن مواد نانوترما در خرابی‌ها است که دانشمندان بسیار به آن استناد می‌کنند. این ماده حتی بعداز 21 روز در حال ذوب کردن فلزات در آن منطقه بود.

طالب زاده یادآور شد: این مستند ماجراهای 11 سپتامبر را در سه قسمت افشا کرده که با زبان بین المللی از شبکه‌های یک، پرس تی‌وی و المیادین پخش خواهد شد.در قسمت اول مخازن بمب‌های شیمیایی که در یوتا بوده نمایش داده می‌شود. در اینجا باید یادآور شوم که امکان نداشت شرکت‌های آلمانی با آن سرعت بتوانند این مواد را تبدیل به بمب کنند این چیزی نبود جز اینکه از قبل کشوری این بمب‌ها را به آنها داده باشد.

وی افزود: نکته بسیار جالب دیگر در این مستند این است که 30 درصد فیلمبرداری آن را خود کرت ساننفلد انجام داده است. در سکانسی از فیلم نشان داده می شود که شخصی از کنار دوربین رد می‌شود و می‌گوید اگر بوی سیر به مشام شما رسید بدانید که از این گازها داخل بدن شما شده است. ضمن اینکه بسیاری از رزمندگان ما توسط همین گاز شهید شدند.

این کارشناس فرهنگی همچنین گفت: در طول این سال‌ها هیچ وقت به دنبال این موضوع نبودیم که این مواد شیمیایی را چه کسی به صدام داد و در آن زمان توجه نکردیم که صدام با توجه به امکاناتش نمی‌توانست سه نوع بمب شیمیایی را بسازد بنابراین باید کشوری آن را آماده کرده باشد و به او داده باشد. آن‌ها به عمد حواس ها را به آن سمت بردند که آلمانی‌ها این کار را انجام داده در حالیکه این گازها از آلمان نیامده بود بنابراین امروز وظیفه ما است که کشف کنیم این گازها از کجا آمده بود.

طالب زاده در ادامه افزود: ما عادت نداشتیم در دادگاه مقابل آمریکا بایستیم اما شما خبرنگاران و مستندسازان حمایت کردید تا این گونه فیلم‌ها ساخته شوند و ما بتوانیم آن‌ها را پای میز محاکمه بکشانیم.

وی یادآور شد: می‌خواستم در برنامه «راز» با کرت ساننفلد گفتگویی داشته باشم با او تماس گرفتم اما همسر او گفت به دلیل این که این روزها در آرژانتین انتخابات است ما الان نمی‌توانیم مصاحبه کنیم بگذارید در زمان مناسب تری این کار را انجام دهید.

طالب زاده ادامه داد: امروز ساننفلد به دلیل افشاگری‌ها در آرژانتین پناهنده شده است ومن باید یادآور شوم که 70 درصد از اسناد را هنوز افشا نکرده است.

وی افزود: با توجه به اینکه ایران از موضع قدرت صحبت می‌کند ضمن اینکه رسانه قوی هم دارد بنابراین می‌تواند در سطح بین‌الملل هم برای خود جایگاهی داشته باشد. ما باید با الگوبرداری به فیلم سازان بین المللی برای افشاگری کمک کنیم.

طالب زاده خاطرنشان کرد: نباید به دلیل اینکه دولت عوض شده مسیر را عوض کنیم ودست از موضوع شکایت‌مان برداریم و وزارت ارشاد هم نباید در این باره کوتاه بیاید زیرا جنگ، جنگ رسانه‌ای است. این خط امنیتی کشور است بنابراین کوتاه آمدن درباره آن معنا ندارد زیرا خط امنیتی ایران باید جدی گرفته شود.

براساس این گزارش، حضور گسترده نمایندگان رسانه های مختلف به ویژه استقبال خوب رسانه‌های خارجی از جمله شبکه های تلویزیونی المنار،لوس آنجلس تایمز،شبکه الکوت کویت،شبکه LBS لبنان،شبکه الرشید عراق، المیادین لبنان، روسیه الیوم و نمایندگان چتدین رسانه های مکتوب کشورهای منطقه از این فیلم استقبال کردند و به انعکاس گزارش مراسم و ابعاد زوایای این فیلم انتقادی و افشاگرانه نسبت به فعالیت های آمریکا و غرب در خصوص ملل مستقل و مسلمان پرداختند. 

عباس سلیمی نمین،رضا پورحسین،سید احمد میرعلایی،حسن نجاریان،وحید یامین پور، سید هادی منبتی، ابراهیم اصغرزاده، سید سعید سیدزاده،انسیه شاه‌حسینی،مهدی کریمی،محمد قهرمانی،سهیل کریمی،مرتضی شعبانی،مسعود نقاش‌زاده،سیمون سیمونیان،یزدان عشیری،محسن برمهانی و ... از جمله حاضران در این مراسم بودند.
انتهای پیام/ه
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها