امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۰۵:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45869
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۰
تعداد بازدید: 125
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، مجید جلالی صبح امروز در جلسه هم‌اندیشی بین خبرنگاران و لیدرهای باشگاه تراکتورسازی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، مجید جلالی صبح امروز در جلسه هم‌اندیشی بین خبرنگاران و لیدرهای باشگاه تراکتورسازی اظهار کرد: راه‌های پیشرفت فوتبال در دنیا کاملاً مشخص است و مسیری که فوتبال کشور طی می‌کند غلط بوده و همسو با فوتبال جهان نیست، در حالی که با توجه به توانایی‌های ژتنیکی، داشتن کشوری چهار فصل، اقبال عمومی و منابع مالی ظرفیت پیشرفت در فوتبال کشور وجود دارد.

امروز فوتبال بوشهر، شیراز، خراسان و یزد نابود شده است

وی با هشدار به آینده فوتبال کشور تصریح کرد: امروز فوتبال بوشهر، شیراز، خراسان و یزد نابود شده و لیگ برتر فوتبال کشور به چند استان به منابع مالی بالا محدود شده است و اگر روزی منابع مالی این استان‌ها با مشکلی مواجه شود، فوتبال در این استان‌ها نیز نابود خواهد شد.

جلالی اذعان داشت: وقتی مربی تیم ملی برای آماده‌سازی تیم  درخواست اردوی چند ماهه می‌کند، نمایانگر این است که بدنه لیگ به تیم ملی کمکی نمی‌کند.

موفقیت با چه قیمتی؟

سرمربی تیم تراکتور سازی ابراز داشت: فشار در تبریز بسیار بالا است و همین فشارها سبب شده که هزینه بیشتری تحمیل شود که بعضاً آثار منفی را هم به دنبال داشته است.

جلالی به لزوم آسیب‌شناسی در فوتبال پرداخت و تأکید کرد: در فوتبال همه دوست دارند به موفقیت برسند، اما به چه قیمتی؟ موفقیت‌های لحظه‌ای با هر راهی و یا موفقیت‌های ماندگار با بهترین راه‌ها.

وی یادآور شد: در فوتبال همه خود را طرفدار جوانگرایی نشان می‌دهند، اما در عمل و با اولین شکست به  مربیان طرفدار جوانگرایی به شدت می‌تازند و این نشان می‌دهد که به دنبال موفقیت‌های لحظه‌ای هستند، موفقیت‌هایی که همگان را فریب می‌دهد.

هزینه 400 میلیارد تومانی فوتبال/ 490 بازیکن و مربی خارجی فوتبال در ایران

جلالی هزینه فوتبال در هر سال را 400 میلیارد تومان عنوان کرد و  به بیان آمار و ارقامی در این خصوص پرداخت.

به گقته وی؛ در 12 دوره لیگ برتر بیش از 400 بازیکن خارجی و 90 مربی خارجی به فوتبال کشور آمده و بخش عظیمی از هزینه‌ها را به خود اختصاص داده‌اند و حتی در مواردی شکایت هم کرده و مشکلاتی برای فوتبال ما  به وجود آورده‌اند و باید پرسید که برآیند حضور بازیکنان و مربیان خارجی در کشور چه بوده است؟

سرمربی تیم تراکتورسازی متذکر شد: اگر فوتبال می‌خواهد پیشرفت کند، باید همگان به سوی تولید گام برداریم و هرکس به تبریز آمد، از وی تولید بازیکن بخواهید و اگر این کار انجام شود، خدمت است؛ در غیراینصورت فرصت‌سوزی شده است.

وی همچنین خواستار دادن فرصت به هواداران تیم جهت ابراز دیدگاه‌هایشان شد.

طرح فرهنگستان فوتبال تراکتورسازی

سرمربی تیم تراکتورسازی از آماده‌سازی طرح فرهنگستان فوتبال تراکتورسازی خبر داد و افزود: من باشگاه تراکتورسازی را برای فوتبال کشور یک فرصت می‌دانم و تبریز از ظرفیت بالا برای موفقیت برخوردار است.

وی در پایان یادآور شد: برای انجام کار متوسط به تراکتورسازی نیامده‌ام و برنامه من در این تیم پنج ساله است، با این وجود  می‌دانم که هرلحظه احتمال قطع همکاری من با باشگاه تراکتورسازی وجود دارد.

انتهای پیام/60001/ذ40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها