امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۴:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4588
تاریخ انتشار: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۷
تعداد بازدید: 157
به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا عارف کاندیدا یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری روز پنجشنبه برای دیدار ...

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا عارف کاندیدا یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری روز پنجشنبه برای دیدار با علما و مراجع تقلید به قم سفر کرد.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در این سفر خود به قم، با آیات عظام حضرات امینی، جوادی آملی، گرامی، شهرستانی نماینده آیت‌الله سیستانی دیدار و گفت‌وگو کرد.

عارف پیش‌تر با آیت‌الله مکارم شیرازی، آیت‌الله موسوی اردبیلی و آیت‌الله بیات زنجانی دیدار و گفت‌وگو کرده بود.

*آیت‌الله امینی: تورم حاصل تحریم‌ها و سیاست‌های اقتصادی است

آیت‌الله ابراهیم امینی امام جمعه موقت قم در دیدار با محمدرضا عارف با بیان اینکه وضعیت دولت آینده وضعیت خوبی نیست، اظهار داشت: هر دولتی سر کار بیاید با انبوهی از مشکلات رو به رو است که حل این مشکلات آسان نیست.

وی با بیان اینکه مردم نگران هستند، تاکید کرد: آنچه مردم را نگران می‌کند تورم و گرانی است؛ گرانی مردم را به ستوه آورده است. تورم علت مختلفی دارد هم تحریم‌ها تاثیر گذار است هم سیاست‌های اقتصادی.

آیت الله امینی خاطرنشان کرد: اینکه بگوییم نظام اسلامی نظام عدالت است کافی نیست. مردم باید عدالت را با تمام وجود حس کنند.

امام جمعه موقت قم با انتقاد از وضعیت فرهنگی جامعه به مساله اشتغال اشاره کرد و گفت: بیکاری واقعا رنج آور است. بیکاری باید ریشه‌ای حل شود. ما اکنون فارغ التحصیلان بیکار فراوانی داریم. کسانی که می خواهند به صحنه انتخابات وارد شوند باید برای این مشکلات راه حل ارائه دهند اگر کاندیداها بخواهند افراد به صحنه بیایند باید برنامه مدون ارائه کنند.

معاون اول دولت اصلاحات نیز در این دیدار با بیان اینکه قوانین بالادستی در کشور موجود است، تاکید کرد: باید اولویت‌های عملی به مردم گفته شود.

*آیت‌الله گرامی: شعار دولت جدید باید صداقت باشد

 

همچنین آیت‌الله محمد‌علی گرامی در دیدار محمدرضا عارف و هیات همراه با یادآوری دوران اصلاحات، گفت: دوران آقای خاتمی یک دوره نسبتا خوبی بود و آرامش برای مردم از هر حیثی وجود داشت.

 

وی خطاب به عارف گفت: بخشی از موفقیت‌های دولت خاتمی به خاطر مدیریت اجرایی شما بود، شما و خانواده‌تان دارای مدارج علمی بالایی هستید.

محمدرضا عارف نیز در این دیدار با اشاره به شکاف بین نسلی  در جامعه از رواج قانون گریزی بین مسئولان به عنوان یک پدیده زشت یاد کرد.

وی تاکید کرد: سکوت مراجع معظم و بزرگان در برابر بی قانونی‌ها نباید به همراهی با سیاست‌های غلط تعبیر شود.

*آیت‌الله جوادی آملی: در سیاست دینی مردم حکم «ستون» را دارند

همچنین آیت‌الله جوادی آملی در دیدار معاون اول دولت اصلاحات و هیات همراه گفت: در طول تاریخ بعد از امامان، هیچ گاه حکومت دینی مطرح نبود، اما به لطف الهی امام خمینی(ره) پیدا شد که این انقلاب را به جهان عرضه کند.

وی با بیان این که سازمان ملل و مجامع بین المللی دست شان از معارف الهی خالی است، گفت: اول باید این خلا را توضیح داد و بعد به سراغ مباحثی چون انتخابات رفت.

این استاد فلسفه در ادامه سخنان خود گفت: برای مثال صدق و راستی، صفت خوبی است اما نمی تواند مبنا باشد، چرا که ممکن است شخصی که غیبت می‌کند هم راست بگوید اما کار درستی نمی کند، پس صدق ذاتا خوب نیست و فقط اگر بنابر عدل شد خوب است.

آیت الله جوادی آملی گفت: در بین این مبانی و صفات، ام‌المبانی عدل است و عدل هم این است که جای حقیقی اشخاص و اشیاء کجاست و آن را نشان می‌دهد؛ عدل یعنی هر چیزی را سر جای خود نشاندن است.

وی گفت: غربی‌ها هر که را خواستند می گویند محور شرارت و هر که را بخواهند محور عدالت معرفی می کنند که این عدالت نیست.

این مرجع تقلید در ادامه سخنان خود به بحث انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرد و گفت: اگر نماز ستون دین است و بدون آن دین استوار نمی‌ماند، باید بدانیم که در سیاست دینی هم مردم ستون سیاستند و ما نمی‌توانیم هر وقت دلمان خواست مردم را جذب و هر وقت دلمان نخواست آنها را در امور دخالت ندهیم.

آیت‌الله جوادی آملی اضافه کرد: همانگونه که کسی نماز نخواند، دینش ستون ندارد، کسی هم که بخواهد به آبروی مردم اهمیت ندهد و مردم را نادیده بگیرد و به نظر مردم احترام نگذارد، سیاستش اسلامی نیست.

وی با اشاره به برخی مشکلات فعلی کشور و با بیان این که اگر زندانی و فقر در کشور زیاد شود، همه مسئولیم، گفت: کسی باید برای ریاست جمهوری انتخاب شود که به مشکل مردم برسد و راهکار رفع آنها را بداند.

این استاد فلسفه یادآور شد: جمعیت ما در ایران، 70 میلیون است و این جمعیت یک صدم جمعیت دنیاست در حالی که ما 10 درصد امکانات دنیا از جمله امکانات دریایی، معدن، گاز، نفت را در اختیار داریم؛ در چنین شرایطی باید پرسید که چرا نباید بتوانیم کار کنیم؟

آیت‌الله جوادی آملی، افزود: امروزه کشورهایی در دنیا هستند که به اندازه یک استان ما وسعت دارند، اما صادرات فراوانی به کشورهای دیگر دارند.

وی با بیان اینکه در کشور فقط به جان هم افتادیم، تاکید کرد: این به جان هم افتادن ها به خاطر این است که جهنم را باور نکردیم و از بسیاری اسرار آن بی خبریم؛ باید بدانیم که خود ظالم هیزم جهنم است.

این استاد برجسته حوزه علمیه قم با اشاره به شعار حضور حداکثری و حماسه سیاسی در انتخابات، گفت: حضور حداکثری وظیفه همه مردم و از جمله افرادی چون ماست که رأی می دهیم؛ یعنی حضور حداکثری برای مردم است، نه برای کاندیداها؛ آقایان باید این مشکل را حل کنند.

آیت الله جوادی آملی با بیان اینکه خون‌های بسیاری برای تقویت نظام جمهوری اسلامی به زمین ریخته شده است، گفت: وقتی مردم خون دادند در راه دین، بهای خون آنها در تحقق احکام الهی داده می شود و البته خدا خدای مظلومان هم هست.

وی به ظرفیت‌های مادی و معنوی موجود در ایران اشاره و تصریح کرد: با وجود این امکانات در کشور، یک مدیریت خوب، معقول، تنش زا و فکر خوب در جایگاه ریاست جمهوری می تواند مشکلات کشور را حل نماید.

این استاد فلسفه اسلامی با تاکید بر اینکه رسانه‎ها باید دلیل مردم باشند و نه دلال آنها، خاطرنشان کرد: یعنی دغدغه‌های آنان را بیان کنند.

آیت‌الله جوادی آملی افزود: سیاستمداران نباید از جهل مردم سوء استفاده کرده و به جای تبلیغ به تکرار روی بیاورند.

وی در پایان سخنان خود با بیان اینکه با توجه به بحث بیداری اسلامی، توجه بسیاری کشورها به ایران است، گفت: باید کاری کنیم تا حضور پرشور مردم در انتخابات تحقق یابد.

محمدرضا عارف نیز در این دیدار گفت: مهمترین مسئله کشور در سال جاری، مسئله انتخابات ریاست جمهوری است.

وی افزود: حضور مردم در انتخابات ها برای کشور سرمایه است و بزرگان کشور نیز همیشه روی حضور مردم حساب باز کرده و دنیا نیز روی این موضوع حساب باز می کرد؛ امروز هم اگر بخواهیم اوضاع فعلی کشور سامان یابد، باید حضور پرشوری را در انتخابات شاهد باشیم و یک رئیس جمهور با رأی حداکثری انتخاب شود.

معاون اول دولت اصلاحات، با اشاره به نامگذاری امسال به نام حماسه سیاسی ، اظهار داشت: مهمترین مصداق حماسه سیاسی انتخابات و حضور پرشور مردم در آن است.

عارف با بیان این که باید برای برگزاری انتخاباتی حداکثری تلاش کرد، خاطرنشان کرد: در طول چند ماه گذشته، بیشتر در دانشگاه‌ها حضور یافته و با سعه صدر حرف‌های دانشجویان را شنیدیم و بر این باورم که اگر به طور جدی، وارد مسائل انتخابات شویم، می توانیم انتخابات پرشوری را انتظار داشته باشیم و همین مهم است.

وی اضافه کرد: در عین حال باید ساز و کاری را فراهم کنیم تا رئیس جمهوری نه بر اساس شعارها که بر اساس توانایی‌های بالا و در بخش‌های مختلف اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی انتخاب شود.

عضو مجمع تخشیص مصلحت نظام با اشاره به برخی مشکلات موجود در کشور، گفت: در حال حاضر شاهد شکافی بین نسل اول و سوم انقلاب هستیم که این یکی از معضلات بزرگ در حوزه اجتماعی محسوب می شود.

عارف تصریح کرد: امروز شرایط را به گونه ای پیش برده‌اند که نگاه‌های بسیاری از جوانان ما به سمت خارج از کشور بوده و به دنبال راهی برای خروج از کشورند در حالی که باید شرایطی فراهم شود که در داخل کشور همه امیدوار باشند.

وی با تأکید بر این که باید بداخلاقی‌ها خاتمه یابد، گفت: مراجع تقلید باید در مسئله اخلاق جدی‌تر ورود کنند تا با رویکرد مثبت‌تری در جامعه حرکت کنیم.

عارف خاطرنشان کرد: در حال حاضر شاهد مشکلات داخلی و به خصوص مشکلات عرصه بین‌المللی هستیم و می‌بینیم که اجماع برخی کشورها بر علیه ایران حاکم شده و ضرورت دارد که این مسائل هر چه زودتر حل شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها