امروز : چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 20
۱۴:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45890
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 42
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، روزنامه‌ها به خاطر ویژگی‌هایی از قبیل ارزانی، فراوانی، نقل صحیح و دقیق اخبار، تنوع ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، روزنامه‌ها به خاطر ویژگی‌هایی از قبیل ارزانی، فراوانی، نقل صحیح و دقیق اخبار، تنوع مطالب و سادگی زبان و غیره قادر هستند طیف گسترده‌ای از اقشار مختلف جامعه را تحت پوشش اطلاعاتی قرار دهند و نیز به واسطه مقبولیتی که در مردم دارند می‌توانند وسیله خوبی برای انتقال آگاهی‌های مختلف به ذهن و خاطر مردم و ترمیم و تصحیح روابط و ضوابط موجود در جامعه باشند.

استان کردستان با جمعیت یک میلیون و 488 هزار نفری و مساحت با گستردگی 203/28 کیلومترمربع در غرب کشور قرار دارد. با فاصله 511 کیلومتری از پایتخت؛ همچنان بدون حضور جرایدی روزانه برای نقل اخبار استان و کشور محروم از رقابت با نشریات سراسری است.

وضعیتی که بر رسانه‌ها در این استان حاکم است از دید همگان پنهان نیست، عدم وجود یک روزنامه در این استان موجب شده که نمایندگی نشریات سراسری در عرصه مطبوعاتی این استان یکه‌تازی کنند به گونه‌ای که گرفتن نمایندگی نشریات سراسری برای برخی از دوستان به نام رسانه‌ای همچون مسابقه رالی گشته و اینگونه پول استان به جیب پایتخت‌نشین‌ها جاری می‌شود.

حضور بیش از حد نمایندگی نشریات سراسری و متاسفانه تشکیل باندهای مافیائی جذب اگهی در کردستان موجب شده که حتی روزنه نفس کشیدن نشریات محلی به کلی بسته شود.

از دیدگاه برخی از مسئولین پایتخت‌نشین و تعدادی از نمایندگی‌های نشریات سراسری، استان فرهنگی کردستان شایسته داشتن روزنامه نیست گویا اصلاَ مردم این استان اجاز داشتن امتیاز روزنامه را نخواهند یافت. این شعر سپهری «چشم‌ها را باید شست» را باید به برخی از مسئولانی تقدیم کرد که با حضور روزنامه در استان کردستان مخالفت دارند.

آیا آنان از انتقاد می‌ترسند یا اینکه نگرش‌های سیاسی به آن‌ها اجازه موافقت با حضور یک روزنامه را در استان کردستان نمی‌دهد؟ اما باید به این مسئولین گفت: علی‌رغم پیشرفت‌های فراوان علوم ارتباطی و اطلاع‌رسانی، هنوز در بین رسانه‌های گروهی، جراید خصوصاً روزنامه‌ها، سودمندترین، فراوان‌ترین و ارزان‌ترین وسیله برای بالا بردن سطح آگاهی افراد جامعه و مبارزه با جهل و بی‌خبری به شمار می‌آیند.

ماجرا از چه قراری است، ترجمه‌اش با خوانندگان اما روایت استانی بی‌روزنامه در این بستر زمانی کارنامه مناسبی برای مدیران فرهنگی استانی و کشور نیست.

با گذشت بیش از 33 از پیروزی انقلاب و تغییر و تحولات متفاوت سلیقه‌ای در کشور و استان باز هم این کردستان  همچنان در پروسه فرهنگی واقع شده در دو دولت نهم و دهم که حرف از عدالت‌محوری باب بود و بیشتر توجه مسئولان امر بر عرصه فرهنگ بود، استان کردستان همچنان بی‌روزنامه به فعالیت رسانه‌ایش در سطح کشور ادامه داد حال مسئولان دولت اعتدال چگونه می‌اندیشند؟
یادداشت: شورش عزیزی
انتهای پیام/79001/ر30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها