امروز : جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 27
۱۶:۵۹
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 459
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۱۱
تعداد بازدید: 516
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود، حسن پلارک رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات در خصوص آخرین وضعیت ساخت صحن حضرت زهرا (س) در نجف اشرف گفت: کار ساخت این صحن ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود، حسن پلارک رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات در خصوص آخرین وضعیت ساخت صحن حضرت زهرا (س) در نجف اشرف گفت: کار ساخت این صحن عظیم وارد فاز جدیدی شده و عوامل این کار با سرعت بالایی در دو شیفتبه گزارش خبرگزاری پیروان موعود، حسن پلارک رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات در خصوص آخرین وضعیت ساخت صحن حضرت زهرا (س) در نجف اشرف گفت: کار ساخت این صحن عظیم وارد فاز جدیدی شده و عوامل این کار با سرعت بالایی در دو شیفت کاری و تا ساعات پایانی شب مشغول فعالیت هستند.

پلارک با بیان اینکه تمرکز ستاد بازسازی عتبات عالیات در سال 92 نیز همچون سال گذشته بر روی توسعه صحن حرم مطهر حضرت علی(ع) تحت عنوان صحن حضرت زهرا(س) است افزود: زمانبندی صورت گرفته برای توسعه صحن حرم مطهر حضرت علی (ع)، پنج ساله است اما سعی داریم عملیات توسعه این صحن را در مدت چهار سال به اتمام برسانیم.

رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات در ادامه تصریح کرد: از آغاز عملیات توسعه صحن حرم مطهر حضرت علی(ع)،حدود 30 درصد پیشرفت در بخش زیارتی صحن حضرت‌ زهرا(س) داشته‌ایم که این روند با سرعت در سال جدید دنبال می شود.

پلارک افزود: تامین اعتبار پروژه‌های ستاد بازسازی عتبات عالیات از محل کمک‌ها و نذورات مردمی است که بر اساس نوع پروژه، هر استانی مامور جمع آوری کمک‌ها و نذورات مردمی می‌شود و  بر همین اساس 70درصد تامین اعتبار پروژه توسعه صحن حرم مطهر حضرت علی(ع)، بر عهده ستاد بازسازی عتبات عالیات استان تهران گذاشته شده است.

وی در ادامه گفت: مردم خیر و دوستدار اهل بیت(ع) می‌توانند از چند طریق نسبت به ارائه نذورات و هدایای مردمی برای ساخت اماکن مقدسه در عتبات عالیات بویژه صحن حضرت‌ زهرا (س) در نجف اشرف اقدام کنند.

وی تصریح کرد: یکی از راه‌ها از طریق دفاتر ستاد در تهران و استان‌ها و شهرستان‌ها است که دوستداران اهل بیت(ع) می‌توانند با مراجعه به این دفاتر کمک‌های خود را ارائه کنند .

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات تصریح کرد: همچنین روش دیگر برای این اقدام معنوی از طریق شماره حساب‌های ستاد که شماره حساب  110 مشترک بین بانک‌های سپه، صادرات و تجارت است می‌باشد.

وی شیوه دیگر را نیز از طریق ارسال پیامک به شماره 359 ایرانسل و 888 همراه اول عنوان کرد و افزود: همچنین حساب ارزی 77001 بانک سپه نزد شعبه قلهک با کد 251 نیز برای برای هموطنان مقیم خارج از کشور در نظر گرفته شده است .

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات در پایان افزود:  همچنین مکان‌هایی مخصوص نیز ستادهای نماز جمعه در اختیار این ستاد گذاشته‌اند و البته در آینده نزدیک بنا داریم با هماهنگی بانک مرکزی هزینه کمک به بازسازی عتبات عالیات را در خودپردازها طراحی و از این ظرفیت نیز استفاده کنیم.

صحن مطهر حضرت زهرا‌(س) دارای قسمت‌های زیارتی، غیر زیارتی و فضاهای جانبی است و در قسمت غیر‌ زیارتی کتابخانه، واحدهای خدماتی، پارکینگ، موزه، مضیف و ... پیش‌بینی شده است و مجموعا این صحن  198 هزار متر مساحت داشته که ساخت آن برعهده ستاد بازسازی عتبات عالیات استان تهران است و پیمانکار این پروژه هم، پیمانکار ایرانی است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها