امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۰۸:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45910
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 59
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مخالفت‌ مردم آمریکا با اقدام نظامی علیه سوریه به شدت در حال افزایش است به طوریکه طبق نظرسنجی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مخالفت‌ مردم آمریکا با اقدام نظامی علیه سوریه به شدت در حال افزایش است به طوریکه طبق نظرسنجی جدید «رویترز/ایپسوس» که 5 تا 9 سپتامبر (14 تا 18 شهریورماه) انجام گرفت، 63 درصد از آمریکایی‌ها با مداخله نظامی در سوریه مخالف هستند و این در حالی است که در نظرسنجی قبلی که در 30 آگوست (8 شهریورماه) انجام گرفت، 53 درصد از آمریکایی‌ها با مداخله نظامی در دمشق مخالف بودند.

این نظرسنجی همچنین نشان داد که حمایت از مداخله نظامی آمریکا در سوریه نیز با کاهش روبرو بوده است و حدود 16 درصد از آمریکایی‌هایی که در این نظرسنجی شرکت کردند اعلام کردند با اقدام نظامی نظامی آمریکا موافقت کردند و که این از آمار 20 درصدی که 30 آگوست منتشر شد، کمتر است.

نظرسنجی ایپسوس و رویترز حاکی از آن است که در صورتیکه ثابت شود نیروهای «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه در حمله 21 آگوست در نزدیکی دمشق از سلاح‌های شیمیایی استفاده کردند، تنها 26 درصد از آمریکایی‌هایی که در نظرسنجی شرکت کردند اعلام داشتند که آمریکا باید در سوریه مداخله نظامی داشته باشند و 52 درصد از آنها با مداخله آمریکا در سوریه مخالفت کردند که این رقم در مقایسه با نظرسنجی 30 آگوست که 44 درصد بود، افزایش داشته است.

یافته‌های نظرسنجی رویترز/ایپسوس سند و مدرکی از بی‌میلی آمریکایی‌ها به درگیری در یک اقدام نظامی دیگر بعد از بیش از یک دهه جنگ عراق و افغانستان هستند.

مسئول موسسه نظرسنجی ایپسوس تأکید کرد که مردم آمریکا میل بسیار اندکی برای مداخله به هر شکل ممکن در کشورهای دیگر دارند.

این نظرسنجی‌ها همزمان با پیشنهاد جدید روسیه منتشر شده است مبنی بر آنکه سوریه سلاح‌های شیمیایی خود را تحت کنترل جامعه بین‌الملل قرار دهد و «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا نیز ظاهراً تا حدودی از موضع خود برای حمله عقب‌ نشسته است زیرا در مصاحبه‌های روز گذشته خود با 6 شبکه تلویزیونی آمریکا اعلام کرد که پیشنهاد روسیه درباره سوریه را بررسی می‌کند و همچنین درباره اقدام نظامی بدون مجوز کنگره در سوریه ابراز تردید کرد.

بسیاری از گزارش‌ها حاکی از آن است که برخی از نمایندگان مجلس نمایندگان و حتی سنا با قطعنامه اوباما برای حمله نظامی به سوریه مخالف هستند.

بر اساس این گزارش، یک‌هزار و 450 آمریکایی در نظرسنجی رویترز/ایپسوس با درصد خطای 2.9 برای هر پاسخ شرکت کردند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها