امروز : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 22
۰۰:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45914
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 108
بهزاد اژدری رئیس هیئت مدیره انجمن هنرمندان سفالگر در گفت‌وگو با خبرنگار هنرهای تجسمی فارس درباره انتظاراتی که هنرمندان بخش سفال و سرامیک از معاونت ...

بهزاد اژدری رئیس هیئت مدیره انجمن هنرمندان سفالگر در گفت‌وگو با خبرنگار هنرهای تجسمی فارس درباره انتظاراتی که هنرمندان بخش سفال و سرامیک از معاونت هنری دارند گفت: مشکلات و خواسته‌های هنرمندان در همه بخش‌های هنرهای تجسمی مشابه هم است و نیازهایشان با هم یکسان است بنابراین انتظار می‌رود که به طور کلی در معاونت هنری جدید، این بی‌نظمی و آشفتگی‌ها برطرف شود و از کارشناسان و افرادی دارای سابقه هنری که درکی از هنر به مفهوم امروزی آن دارند برای مدیریت بخش‌های مختلف این معاونت استفاده کنند.

اژدری به روابط بین‌المللی هم اشاره کرد وگفت: هنرمندان ایرانی نیازمند تعامل در حوزه بین‌المللی هستند که باید شرایط  لازم برای برقراری ارتباطات بین المللی فراهم شود.

وی افزود: هنر ایران این ظرفیت را دارد که بتواند در حوزه بین‌المللی به خوبی خود را نشان دهد.

این هنرمند سرامیست در بخش دیگری از سخنانش به ضرورت تخصیص بودجه لازم به این بخش از هنر کشور تأکید کرد و گفت:‌ بحث یک دهم درصد بودجه عمرانی دستگاه‌های دولتی که قرار بود صرف خرید آثار هنری شود که در نهایت ملغی شد و به نتیجه نرسید و از سوی دیگر بحث خرید آثار هنری از سوی وزارت ارشاد و معاونت هنری است که این موضوع هم به نتیجه نرسید این در حالی است که در شرایط نامساعد اقتصادی بسیاری از هنرمندان با این شیوه خرید می‌توانند زندگی خود را تا حدودی تأمین کنند و به این حمایت‌ها نیاز دارند تا بتوانند به کار هنری خود ادامه دهند.

اژدری با اشاره به موضوع اقتصاد هنر گفت: در شرایط خوب اقتصادی، اقتصاد هنر هم می‌چرخد ولی در شرایط بد اقتصادی است که نیاز به حمایت و خرید آثار هنری از سوی دولت وجود دارد چرا که وقتی ارتباطات بین‌المللی وجود ندارد و با تحریم مواجه‌ایم تنها مخاطبان آثار هنری ما مردم و بخش دولتی است.
 
او تصریح کرد: انتظار می‌رود که آشفته‌باز و ناشایسته‌سالاری در حوزه هنر تمام شود و از مدیران هنری شایسته در مسند مدیریت‌ها استفاده شود چرا که این آفتی است که به جان مدیریت فرهنگی و هنری ما افتاده است.
انتهای پیام/
   
 
 
برچسب ها:
آخرین اخبار