امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۲:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45922
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۴
تعداد بازدید: 149
طاهر شیخ الحکمایی هنرمند مجسمه‌ساز در گفت‌وگو با خبرنگار هنرهای تجسمی فارس درباره انتظاراتی که جامعه هنرهای تجسمی به ویژه هنرمندان مجسمه‌ساز از ...

طاهر شیخ الحکمایی هنرمند مجسمه‌ساز در گفت‌وگو با خبرنگار هنرهای تجسمی فارس درباره انتظاراتی که جامعه هنرهای تجسمی به ویژه هنرمندان مجسمه‌ساز از معاونت هنری جدید دارند توضیح داد: مهمترین موضوع، تقویت انجمن‌های تخصصی و واگذار کردن امور هنری به خود انجمن‌هاست و لازم است که وظایف در چارچوب مسئولیت‌های انجمن به خود انجمن‌ها سپرده شود. در دوره معاونت هنری قبلی، فعالیت‌‌های انجمن‌ها کمی محدود شد و لازم است که به این نکته توجه شود.
وی به واگذاری برگزاری بی ینال‌های هنری به انجمن‌ها اشاره کرد و گفت: در دوره‌ای برگزاری این بی‌ینال‌ها به انجمن‌ها سپرده شد که نتیجه خوب و مطلوبی نیز از آن گرفته شد و لازم است که این مسئولیت دوباره به انجمن‌ها سپرده شود و ارشاد به جای آن که برگزار کننده باشد نقش حمایتی را در این زمینه داشته باشد و برنامه‌ریزی و برگزاری بی‌ینال‌ها را به کارشناسان و متخصصانش در انجمن‌ها واگذار کند.
این هنرمند مجسمه‌ساز به تعاملات بین‌المللی هم اشاره داشت و گفت: باید زمینه برقراری ارتباطات بین‌المللی را در زمینه هنرهای تجسمی ایران فراهم کرد و شرایطی به وجود آید که هنرمندان هر رشته بتوانند در این زمینه همفکری‌ کنند و برنامه‌های خود را ارائه کنند.
شیخ‌الحکمایی به لزوم انتخاب مدیران شایسته و آشنا با حوزه هنرهای تجسمی هم تأکید کرد و گفت: همه هنرمندان علاقه‌مند هستند که از مدیرانی آشنا با حوزه مسئولیت خود بهره‌مند باشند. مدیرانی که به موضوع هنر اشراف دارند و از دانش و تجربه لازم در این زمینه برخوردار باشند چرا که در دوره قبل، مدیرانی انتخاب می‌شدند که هیچ گونه ارتباط و اطلاعی از مسائل هنری نداشتند و لازم است که در این دوره به این نکته مهم توجه شود.
وی به لزوم حمایت از انجمن‌های تخصصی در زمینه هنرهای تجسمی هم تأکید کرد و گفت:‌اگر انجمن‌های تخصصی حمایت شوند، می‌توانند در زمینه آموزشی، نمایشگاهی و پژوهشی نیز تأثیرگذار باشند و فعالیت بیشتری داشته باشند.
وی به ضرورت صدور مجوز آموزشگاه به نام خود انجمن‌ها هم تأکید کرد و گفت: برای آن که جوانان از امکانات آموزشی مناسب برخوردار باشند لازم است که فضا و مکان مناسب و همچنین مجوز آموزشگاه در اختیار انجمن‌ها قرار داده شود تا به طور تخصصی از آموزش‌های هنری علاقه‌مندان بهره‌مند شوند.
انتهای پیام/  
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها