امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۲:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45960
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 84
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، علی‌اصغر فانی، سرپرست وزارت آموزش و پرورش در حاشیه یازدهمین کنگره اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان و در جمع ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، علی‌اصغر فانی، سرپرست وزارت آموزش و پرورش در حاشیه یازدهمین کنگره اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان و در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که برای خصوصی‌سازی هنرستان‌ها چه فعالیت‌هایی انجام شده است، اظهار داشت: خصوصی‌سازی هنرستان‌ها مشکلی ندارد و خرید آموزش از قبل هم بوده است؛ در شاخه کارودانش خرید آموزش را از قبل داشتیم و هنوز هم داریم.

فانی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا کمبود معلم تربیت‌بدنی، پرورشی و بهداشت در آموزش و پرورش داریم؟ خاطر نشان کرد: ما امسال تمام نیروهایی که داریم را ساماندهی کردیم، البته کمبودهایی هم داریم که به دلیل افزایش ساعت کار فرهنگیان با پرداخت حق‌الزحمه جبران می‌کنیم؛ اما باید برنامه‌ریزی اساسی روی نیروی انسانی در وزارت آموزش و پرورش صورت گیرد.

وی افزود: نمی‌توان برای کمبود رقم داد، زیرا تعداد دانش‌آموز در کلاس را می‌توان کم و زیاد کرد و کمبودها را تغییر داد؛ چیزی که مهم است برای آغاز سال تحصیلی هیچ مشکلی نداریم و کمیته‌ای را در دوره ابتدایی و متوسطه فعال کردیم که در موضوع برنامه‌ریزی نیروی انسانی کار می‌کند.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که وضعیت کسانی که به عنوان خدمه و یا راننده در شغل معلمی استخدام شدند چه می‌شود؟ گفت: تعداد آنها خیلی زیاد نبود؛ ما یک سیاستی را که به صورت جدی دنبال می‌کنیم بهسازی نیروی انسانی در آموزش و پرورش و به خصوص در مقطع ابتدایی است.

وی ادامه داد: اکثر این نیروها خارج شده‌اند و خیلی هم نبوده‌اند؛ در حال حاضر آماری از تعداد این نیروها نداریم.

فانی در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس؛ مبنی بر اینکه آیا برای روز بازگشایی مدارس آقای رئیس‌جمهور حضور پیدا خواهند کرد؟ خاطر نشان کرد: بله، رئیس‌جمهور پیش از سفر به نیویورک در روز بازگشایی مدارس حضور پیدا می‌کند.

وی افزود: با توجه به اهمیتی که رئیس‌جمهور برای آموزش و پرورش و دانش‌آموزان قائل هستند زنگ مدرسه را خواهند زد و سپس عازم فرودگاه و نیویورک خواهند شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها