امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۰۹:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45966
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 52
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، علی‌اصغر فانی، سرپرست وزارت آموزش و پرورش امروز در یازدهمین کنگره اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان سراسر کشور که ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، علی‌اصغر فانی، سرپرست وزارت آموزش و پرورش امروز در یازدهمین کنگره اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان سراسر کشور که در تالار وزارت کشور برگزار شد با اشاره به سند تحول نظام آموزشی کشور، اظهار داشت: جمیع سندهای بالادستی آموزش و پرورش شامل سند چشم‌انداز، توسعه علمی کشور، سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری درباره آموزش و پرورش و مجموعه این سند‌ها در سند تحول آموزش و پرورش است.

وی افزود: در سند تحول هدف قائی از نظام تعلیم و تربیت، حیات طیبه است و اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان درباره تلاش‌ها و فعالیت‌های تشکیلات خود می‌تواند در زمینه حیات طیبه به ما کمک کند.

فانی به سه اصلی که توسط رهبر معظم انقلاب در موضوع حیات طیبه مطرح شده اشاره و خاطر نشان کرد: آرمان‌گرایی، پرسش‌گری و خودانگیختگی سه ویژگی مهمی هستند که به نظر می‌رسد بخشی از آن حیات طیبه است؛ ما در اتحادیه و فعالیت تشکیلاتی باید این سه اصل را هدف بگیریم.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه خودم مدارس نمونه دولتی را از سال 1365 با هدف تربیت نیروی انسانی آینده ایران تأسیس کردم، تصریح کرد: براساس آماری که داریم دانش‌اموزان فارغ التحصیل مدارس نمونه دولتی نسبت به مدارس سمپاد کمتر از کشور خارج شده‌اند.

وی افزود: یکی از فعالیت‌های اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان تربیت نیروی انسانی برای آینده کشور و در بحث‌های درسی که سیاست اتحادیه است مورد نظر قرار گیرد؛ موضوعات مدیریت، سازمان‌دهی، رفتارسازی و تشکیلات به شدت مورد نیاز دانش‌آموزان است که باید به آن توجه شود.

فانی ادامه داد: نیروسازی و جریان‌سازی از فعالیت‌های اتحادیه است و آموزش‌های معنوی و افزایش سطح آگاهی دانش‌آموزان از دیگر فعالیت‌های اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان است.

وی با اشاره به چهار اصل در تغییر اختیاری رویکردها تصریح کرد: تغییر در دانش اعضاء، تغییر در بینش، تغییر در رفتار فردی و تغییر در رفتار گروهی چهار اصل تغییر اختیاری رویکردها است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: در جریان‌سازی، رفتار‌سازی و نیروسازی نباید خود را محدود به تغییر در دانش کنیم و باید بینش، رفتار فردی و رفتار گروهی را مدنظر قرار دهیم.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش توصیه‌هایی به دانش‌آموزان عضو اتحادیه ارائه داد و گفت: ارتقاء سطح علمی و اخلاقی در اعضاء انجمن، برقراری ارتباط تشکیلاتی، متواضع بودن در رفتار، نماز اول وقت و احترام به والدین و اساتید از توصیه‌های من به شما دانش‌آموزان است.

فانی وزارت آموزش و پرورش با تمام توان در خدمت اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، بسیج دانش‌آموزی و جریان‌های انقلاب است که می‌توانند به کمک بخش پرورشی آموزش و پرورش در راستای هم‌افزایی فعالیت‌های پرورشی اقدام کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها