امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۴:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45971
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 64
به گزارش فارس به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، ائتلاف ملی مخالفان سوریه در واکنش به طرح روسیه مبنی بر نظارت بر ذخایر شیمیایی سوریه که با ...

به گزارش فارس به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، ائتلاف ملی مخالفان سوریه در واکنش به طرح روسیه مبنی بر نظارت بر ذخایر شیمیایی سوریه که با استقبال کشورهای مختلف مواجه شده است، گفت: دعوت مسکو از نظام سوریه برای تحویل سلاح شیمیایی، یک مانور سیاسی با هدف اتلاف وقت است.

در این بیانیه آمده است: سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در دعوت اخیر خود از نظام بشار اسد آن را مسئول کشتار افراد بی گناه نمی داند.

این بیانیه ادعا شده است: دعوت روسیه مانور سیاسی با هدف اتلاف وقت است و افزایش کشتارها و ریخته شدن بیشتر خون ملت سوریه و افزایش تهدیدها علیه کشورها و ملت ها را به همراه خواهد داشت.

این ائتلاف در بیانیه خود افزود: تنها ضامن مذاکرات جدی و ثمربخش ایجاد فضای جدی برای مذاکرات است.

جان کری» وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه در یک کنفرانس خبری در اظهاراتی که وی بعدا گفت تنها اظهاراتی لفظی بوده و طرحی جدی نبود، گفت خروج تسلیحات شیمیایی از سوریه طی یک هفته آینده، می‌تواند از اقدام نظامی علیه این کشور جلوگیری کند. «سرگی لاوروف» وزیر خارجه روسیه به سرعت به این اظهارات واکنش نشان داد و گفت این پیشنهاد را به دولت سوریه ارائه داده و امیدوار است پاسخی «فوری» و «شفاف» در مورد آن دریافت کند. «ولید معلم» وزیر خارجه سوریه هم این طرح استقبال کرد و عملا آمریکا را در وضعیتی دشوار قرار داد.

از سوی دیگر میشل کیلو رئیس تشکل مخالف «تریبون دموکراتیک سوریه » در ائتلاف موسوم به ائتلاف ملی نیروهای انقلابی و مخالف سوریه نیز گفت: واشنگتن با اعلام آمادگی خود برای بررسی موضوع سلاح شیمیایی در مسکو پشیمان خواهد شد.

وی تاکید کرد: این موضوع بر جلسات کنگره آمریکا درباره بررسی طرح ضرورت حمله نظامی علیه نظام سوریه تاثیر منفی خواهد گذاشت.

کیلو به روزنامه الجمهوریه گفت: آنچه که جریان دارد ناتوانی آمریکا را نشان می‌دهد و این سیاست بیشتر از اینکه راهبردی باشد از سر میل شخصی است.

وی ادامه داد: اسد بازخواهد گشت و از این پیشنهاد جدا خواهد شد این تلاش جدیدی برای توجیه سیاست هایشان در بن بست کنونی است.

کیلو گفت: ائتلاف مخالفان به زودی نشست فوق‌العاده ای برگزار می‌کند تا برنامه ای تدارک ببیند زیرا نمی شود که سلاح شیمیایی را از دست دولت بشار اسد برداشت اما دیگر سلاح ها در اختیارش باشد.

وی ادامه داد:بشار اسد هنوز می‌گوید که هدف از در اختیار داشتن سلاح شیمیایی ایجاد قدرت بازدارندگی در برابر اسرائیل است و امروز می خواهد آن را تحویل بدهد این واقعا یک بازی است و ما هرگز آن را نمی پذیریم.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها