امروز : پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 21
۱۱:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45986
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۴
تعداد بازدید: 107
به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با آغاز دهه کرامت خیل زائران رضوی به سوی حرم منور ثامن‌الحجج(ع) سرازیر ...

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با آغاز دهه کرامت خیل زائران رضوی به سوی حرم منور ثامن‌الحجج(ع) سرازیر شده‌اند تا بار دیگر عشق و علاقه خویش را به امام رئوف به نمایش بگذارند.

هنگامی که به چهره زائران نگاه می‌کنیم، می‌بینیم که هر یک به زبان خویش با امام نجوا می‌کنند و فرقی نمی‌کند که در چه مقطع سنی باشند.

بیشتر زوار حرم رضوی با چشمانی اشک ‌بار ضامن آهو را در درگاه الهی واسطه می‌کنند تا برگه خیر دنیا و آخرت خویش را به مهر و امضای ثامن ‌الحجج(ع) برسانند تا پرودگار به واسطه رضای آل محمد(ص) با دیده رحمت و مغفرت خویش بر زائر رضوی بنگرد.

در این میان سالمندان با وجود کهولت سن و مشکلات بسیار که نمی‌توانند از نزدیک به زیارت بروند، همیشه با حسرتی مضاعف به زیارت ثامن الحجج(ع) می‌روند و از اینکه این زیارتشان آخرین زیارت باشد، تمام درد و دل خویش را به امام عرضه می‌کنند تا مگر پناه آن‌ها در لحظات سخت فراق از این دنیا و آغاز حیات در دنیای ابدی باشد.

خدام آستان قدس رضوی که خدمات آن‌ها به زوار امام رضا(ع) زبانزد است، این بار به مناسبت آغاز دهه کرامت و نزدیکی سالروز ولادت شاه سلطان ایران حضرت علی بن موسی الرضا(ع) همت خویش را مضاعف کردند تا تعداد بسیاری از سالمندان را به پابوس امام رئوف برسانند.

ویلچرهایی که از قبل آماده شده بود، در اطراف اتوبوس‌های حامل زوار کهنسال رضوی پهلو گرفتند و با همراهی یک خدام پشت سر هم راهی حرم امام رئوف(ع) شدند، در این مراسم سراسر نور و معنویت مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‌ها با چشمانی اشک ‌بار وارد صحن شدند و با ذکر یا «ضامن ‌آهو» همراه با سایر زوار امام رضا(ع) در زیر لب می‌خواندند:

آمدم ای شاه، پناهم بده/ خط امانی ز گناهم بده

ای حَرمَت ملجأ درماندگان/ دور مران از درو، راهم بده

ای گل بی‌خار گلستان عشق/ قرب مکانی چو گیاهم بده

لایق وصل تو که من نیستم/ اِذن به یک لحظه نگاهم بده
 

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها