امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۲۲:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 45994
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۰
تعداد بازدید: 37
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «المیادین»، وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که کارشناسان سازمان ملل با ارائه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «المیادین»، وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که کارشناسان سازمان ملل با ارائه اسناد قانع کننده‌‌ای تأکید کرده اند که فیلم های منتشر شده از حمله شیمیایی به سوریه ساختگی بوده است.
وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که کارشناسان سازمان ملل در نشست بیست وچهارم شورای حقوق بشر در ژنو اسناد و مدارکی را ارائه دادند که حاکی از ساختگی بودن تصاویر و فیلم‌های معارضان درباره حمله شیمیایی به دمشق است.

پیشتر معارضان سوری با انتشار تصاویر و فیلم‌هایی مدعی شده بودند که ارتش سوریه از سلاح شیمیایی در منطقه غوطه الشرقیه در حومه دمشق استفاده کرده است که منجر به کشته شدن بیش از هزار نفر شده است.

دمشق نیز با رد این اتهام خواستار اعزام کارشناسان تحقیقاتی سازمان ملل برای بررسی این ادعا شده بودند که هنوز گزارش این تیم اعلام نشده است.

در پی ادعاهای معارضان، واشنگتن و غرب موج تهدید های تازه ای را علیه سوریه برای اقدام نظامی آغاز کرده بودند.

روسیه نیز روز گذشته در طرحی پیشنهاد داد که سوریه همه تسلیحات شیمیایی خود را در اختیار سازمان ملل قرار دهد که با موافقت دمشق روبرو شد.
انتهای پیام/ص
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها