امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۸:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4602
تاریخ انتشار: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۷
تعداد بازدید: 121
«کمال هلباوی» سخنگوی سابق جماعت اخوان المسلمین مصر در اروپا و دبیرکل مرکز وحدت اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری ...

«کمال هلباوی» سخنگوی سابق جماعت اخوان المسلمین مصر در اروپا و دبیرکل مرکز وحدت اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره تاکید کرد که روابط ایران و مصر درحال حاضر مرحله انتقالی را سپری می‌کند که در جریان آن مصر در معرض فشارهای خارجی و داخلی است تا گامی در راه پیشرفت این روند برندارد.

هلباوی با اشاره به اهمیت روابط سه کشور ایران و مصر و ترکیه و منافعی که این رابطه می‌تواند، برای مصر به همراه داشته باشد، گفت: این مایه ننگ است که مصر دارای روابطی با رژیم اشغالگر اسرائیل باشد و نپذیرد که دارای مناسباتی مستحکم با دولت ایران باشد.

هلباوی درباره بیم و هراس سلفی‌های مصر از روابط تهران – قاهره و ازسر گیری این روابط گفت: بیم و هراس‌هایی که درباره اشاعه تشییع در مصر به عنوان بازتاب از سرگیری روابط ایران و مصر بیان می‌شود، دارای هیچ پایه و اساس درستی نیست و تنها بر خیالات و توهمات بنا نهاده شده است.

سخنگوی سابق جماعت اخوان المسلمین مصر در اروپا در ادامه تاکید کرد که مذهب اهل تسنن مذهبی قوی و ریشه‌دار و اصیل در میان مردم مصر است و بسیار سخت است که بتوان آن را با مذهی دیگری تغییر داد.

وی گفت: بخشی از این اعتراض‌ها سیاسی است و با کشورهای عربی حوزه خلیج فارس ارتباط دارد که دارای روابطی با جریان سلفی مصر هستند و می‌خواهند منافع خود در مصر را تامین کنند.

هلباوی درباره اوضاع کنونی جاری در داخل مصر نیز گفت: به دلیل نبود هماهنگی و توافق سیاسی پس از پیروزی «محمد مرسی»، رئیس جمهوری مصر، این کشور مرحله عدم ثبات و استقرار را سپری می‌کند، این درحالی است که باید توجه داشت، مرسی تاکنون نتوانسته به بسیاری از وعده‌های انتخاباتی خود عمل کند و این بر جایگاه مردمی وی و همچنین جماعت اخوان المسلمین مصر تاثیر منفی خواهد گذاشت و بر تنش موجود در کشور می‌افزاید.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها