امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۰۶:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46025
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۲
تعداد بازدید: 38
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، جلسه امروز با نطق احمد مسجد جامعی رئیس شورا شروع شد. وی در ابتدا سانحه تصادف اتوبوس در مسیر اصفهان - تهران را ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، جلسه امروز با نطق احمد مسجد جامعی رئیس شورا شروع شد.

وی در ابتدا سانحه تصادف اتوبوس در مسیر اصفهان - تهران را تسلیت گفت و همچنین یادی از سالروز درگذشت آیت‌الله طالقانی کرد. سپس گزارشی درباره جلسه انتخاب شهردار و نحوه اداره آن ارائه کرد.

پس از وی الهه راستگو درباره علت رای دادن خود به قالیباف و شجاع پوریان راجع به آیت‌الله طالقانی و 17 شهریور صحبت کرد.

حبیب کاشانی معاون اداری شورا درباره ضرورت گنجاندن نطق‌های پیش از دستور در دستور جلسه شورای تذکر داد.

همچنین مقرر شد، محل نشستن هر یک از اعضا در سالن جلسات بر اساس قرعه‌کشی مشخص می‌شود.

در ادامه جلسه اعضا به بررسی دو فوریت طرح اصلاح ماده 23 مصوبه آئین‌نامه داخلی شورای اسلامی شهر تهران و افزایش تعداد کمیسیون‌های اصلی شورا پرداختند که این طرح با یک فوریت به تصویب رسید و کارگروهی برای بررسی این موضوع به ریاست محمد حقانی تشکیل شد. اعضای این کارگروه را اقبال شاکری، رحمت‌الله حافظی، عباس جدیدی، اسماعیل دوستی، رضا تقی‌پور تشکیل می‌دهند که پیشنهاد مسجدجامعی، مهدی چمران نیز در این کارگروه حضور می‌یابند.

در ادامه جلسه اصلاح آئین‌نامه داخلی شورا در دستور کار قرار گرفت که در این باره نظرات مختلفی مطرح شد. از جمله دوستی که معتقد بود اصلاح آئین‌نامه شورا فراتر از یک کارگروه باید توسط همه اعضا بررسی شود.

مجتبی شاکری نیز پیشنهاد داد آئین‌نامه فعلی به مدت 6 ماه اجرا شود و پس از مشخص شدن نقاط ضعف آن شورا اقدام به اصلاح نماید.

احمد حکیمی‌پور نیز معتقد بود که این آئین‌نامه برای تهران به اندازه کافی جامع نیست.

چمران نیز با بیان اینکه نیازی به تشکیل کارگروه برای اصلاح آئین‌نامه نیست پیشنهاد داد پس از تشکیل کمیسیون‌های تخصصی اصلاح آئین‌نامه در مسیر کار کمیسیون‌ها قرار گیرد. در نهایت مصوب شد که آئین‌نامه فعلی مبنای عمل شورای چهارم قرار گیرد.

لایحه دستورالعمل تعیین شاخص‌ها،‌ ابزارها و اهرم‌های کاهنده مشکلات زیست شهری دستور بعدی جلسه شوراها بود که محمد تقوی معاون حقوقی شهرداری و قدیمی مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل درباره آن صحبت کردند.

در نهایت مقرر شد، این لایحه پس از تشکیل کمیسیون‌های تخصصی به کمیسیون مربوطه ارجاع داده شود.

در حین بررسی این لایحه احمد دنیامالی و مسعود سلطانی‌فر نسبت به نامفهوم بودن محتوای آن اعتراض کردند که سلطانی‌فر گفت: 23 نفر از اعضای شورا جدید هستند و قبلا در شورا حضور نداشتند و ما اصلا فرصت ورق زدن دستور جلسه را هم نداریم. بنابراین خواهش می‌کنم از جلسه بعد و بویژه برای دستور جلساتی که از دوره قبل شورا مطرح بودند، اعضا لااقل 24 ساعت قبل در جریان قرار بگیرد. چون ما الان اصلا نمی‌دانیم چه رایی به این لایحه بدهیم.

آخرین دستور جلسه شورا گزارش ستاد هماهنگی انجمن‌های شورای عالی در خصوص فعالیت‌های ستاد و انجمن‌های شورای عالی بود که به دلیل ضیق وقت به جلسه بعد موکول شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها