امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۴:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46029
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۲
تعداد بازدید: 82
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، دولت‌ها، احزاب و نیروهای ملی در کشورهای مختلف منطقه و جهان به محکومیت خود درباره حمله احتمالی ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، دولت‌ها، احزاب و نیروهای ملی در کشورهای مختلف منطقه و جهان به محکومیت خود درباره حمله احتمالی آمریکا به سوریه ادامه می‌دهند.

مغرب

سعد الدین العثمانی، وزیر امور خارجه مغرب تاکید کرد: تنها راه حل بحران سوریه راه حل سیاسی است.

وزیر خارجه مغرب افزود که کشورش جنایت استفاده از سلاح شیمیایی مرگبار در منطقه الغوطه در حومه دمشق را محکوم می کند و از سازمان ملل می خواهد اقدامات و تدابیر لازم را علیه عاملان ارتکاب این جنایت اتخاذ کند.

اردن

رئیس پارلمان اردن نیز اعلام کرد: راه حل سیاسی تنها راه حل بحران سوریه است.

«سعد هایل السرور» در پایان نشست دولت با نمایندگان پارلمان اردن اعلام کرد که دو طرف دولت و نمایندگان با استفاده از حریم زمینی و هوایی کشورشان برای هرگونه حمله نظامی به سوریه مخالف هستند.

رئیس پارلمان اردن گفت: اردن در هیچگونه دخالت نظامی علیه سوریه شرکت نمی‌کند و همانگونه که بارها و بارها گفته ایم آنچه برای اردن اهمیت دارد ثبات سوریه و اردن است.

لبنان

شماری از مقامات احزاب  و شخصیت‌های سیاسی و ملی لبنان و همچنین شخصیت‌های فلسطینی دیروز دوشنبه با حضور در سفارت سوریه در لبنان، تهدیدات آمریکا علیه سوریه را محکوم کردند.

شرکت کنندگان در این نشست تاکید کردند: کسانی که از آمریکا برای حمله به یک کشور عربی دعوت می‌کنند به نفع دشمنان ملت‌های عربی کار می‌کنند.

محمد قماطی از احزاب ملی گرای لبنانی گفت: حمله غرب به سوریه منافع آنها را در منطقه به خطر خواهد انداخت تنها راه حل بحران سوریه سیاسی است.

فتحی ابو عردان دبیر کل گروه‌های سازمان آزادیبخش فلسطین (ساف) گفت: حمله آمریکا به سوریه تنها در راستای منافع رژیم صهیونیستی است.

فیرا یمین مشاور سیاسی سلیمان فرنجیه رئیس حزب مسیحی مرده لبنان گفت: رهبری، ارتش و ملت سوریه با مقاومت خود معادلات را تغییر داده اند و وضعیت جدیدی را به وجود آورده‌اند.

نوار ساحلی از حزب الله لبنان گفت: تهدید سوریه به معنای تهدید امت و تهدید محور مقاومت است.

ناصر قندیل از نمایندگان سابق مجلس لبنان گفت: همه ما امروز با افتخار سوری هستیم و خون، جسم و روح ما سوری است.

علی عبد الکریم علی سفیر سوریه در لبنان نیز در سخنانی گفت: سوریه امروز استوارتر شده است، سوریه به همه جهانیان ثابت کرد قدرتمندترین ارتش دنیا را دارد و هرگونه حمله به آن به معنای حمله به محور مقاومت است اما پیروزی در انتظار سوریه است.

عراق

عراقی‌ها به محکومیت تهدیدت آمریکا، ترکیه، غرب و اعراب خلیج فارس علیه سوریه ادامه می‌دهند.

نمایندگان مجلس، شخصیت‌های سیاسی و ملی و مردمی عراق همچنان تهدیدات آمریکا و رژیم صهیونیستی علیه سوریه را محکوم می‌کنند.

یکی از نمایندگان عراقی شرکت کننده در تجمع حمایت از سوریه تاکید کرد: طرح حمله به سوریه و منطقه و کشورهای همسایه آن از قبل آماده شده بود اما آمریکا باید به دقت محاسبه کند زیرا اگر آمریکا حمله کند سوریه به گورستانی برای نیروهای آمریکایی مبدل می شود.

در این تجمع تاکید شد که آمریکا، اسرائیل و کشورهای عرب حوزه خلیج فارس از جمله قطر می‌خواهند سوریه به چهار کشور کوچک مبدل شود تا در خدمت رژیم صهیونیستی باشد.

سوریه

نمایندگان مجلس سوریه نیز همچنان تهدیدات آمریکا را درباره حمله به کشورشان محکوم می‌کنند.

این نمایندگان از مردم سوریه خواستند در برابر تهدیدات خارجی با یکدیگر متحد باشند و از ارتش حمایت کنند.

فادیه دیب رئیس کمیسیون امور عربی و خارجی مجلس سوریه گفت: آمریکا با ارائه مدارک جعلی می‌خواهد بهانه‌ای برای تهدیدات خود درباره حمله به سوریه داشته باشد در حالی که دولت آمریکا هیچ مدرکی برای اثبات اتهامات خود علیه دولت سوریه ندارد و دمشق خود خواستار تحقیق سازمان ملل درباره استفاده از سلاح شیمیایی در خان العسل شده بود.

عمار الاسد نماینده مجلس سوریه نیز گفت: حمایت سوریه از مقاومت سبب همه تهدیدها است.

ولید الصالح رئیس کمیته امنیت ملی مجلس سوریه گفت: مردم سوریه باید در اعلام مخالفت با اقدام نظامی علیه کشورشان با یکدیگر متحد باشند.

اعضای اتحادیه‌های صنفی سوریه از جمله پزشکان و وکلای سوری در محکومیت تهدیدات آمریکا درباره حمله به کشورشان تجمع اعتراض آمیز در دمشق برگزار کردند.

شرکت کنندگان در این تجمع در برابر ساختمان سازمان ملل در دمشق، یادداشت اعتراضی را به نماینده این سازمان در سوریه تحویل دادند.

تجمع کنندگان پلاکاردهایی در مخالفت با حمله احتمالی آمریکا به سوریه در دست داشتند و علیه آمریکا و اسرائیل شعار سر می‌دادند.

پزشکان سوری تاکید کردند که مسئله استفاده از سلاح شیمیایی ساختگی است و آمریکا می‌خواهد بهانه حمله به عراق را این بار در سوریه تکرار کند.

شماری از رؤسای عشایر سوریه و لبنان و ساکنان مناطق مرزی بین دو کشور نیز دیروز با تجمع در روستای عقربیه در استان حمص بر حمایت از ارتش سوریه و مخالفت با تهدیدات آمریکا درباره حمله به سوریه تاکید کردند.

روسای عشایر عرب لبنان تاکید کردند که هر روز با تجمع در مقابل سفارتخانه‌های آمریکا و کشورهای عرب خلیج فارس در بیروت مخالفت خود را با حمله علیه ملت و نظام سوریه محکوم می‌کنند.

شماری از شرکت کنندگان در این تجمع به ایراد سخنرانی پرداخته و سوریه و لبنان را ملتی واحد خواندند که در برابر توطئه‌های صهیونیستی پیروز است.

آنها تاکید کردند که حمله آمریکا حمله به محور مقاومت و به نفع اسرائیل است و آمریکا هرگز برای دموکراسی به سوریه حمله نمی‌کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار