امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۰۹:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46033
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۲
تعداد بازدید: 82
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، "سرگئی ناریشکین" رئیس دومای دولتی روسیه امروز در آغاز نشست ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، "سرگئی ناریشکین" رئیس دومای دولتی روسیه امروز در آغاز نشست پارلمان سفلی که به منظور بررسی اوضاع پیرامون سوریه تشکیل شده، اعلام کرد که آمریکا در همان زمانی که «خط قرمز» خود برای سوریه را تعیین می‌کرد، می‌دانست که در این کشور سلاح شیمیایی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

این مقام بلندپایه روس گفت: چند هفته قبل مقامات آمریکایی از «خط قرمزی» صحبت به میان آورند که در صورتی‌که دمشق از آن عبور کند، این کشور از توان نظامی علیه سوریه استفاده خواهد کرد و آن خط قرمز استفاده از سلاح شیمیایی بود. من چنین احساس می‌کنم که آنها در همان زمان هم دقیقا اطلاع داشتند که قرار است در سوریه از سلاح شیمیایی استفاده شود.

ناریشکین همچنین خودداری کنگره آمریکا از پذیرش هیئت نمایندگان پارلمانی روسیه برای مذاکره در رابطه با اوضاع پیرامون سوریه را نشانه ضعف مواضع آمریکا و فقدان دلایل قابل اثبات برای توجیه اقداماتش در خصوص سوریه ارزیابی کرد.

دومای دولتی روسیه قرار است بیانیه ویژه‌ای در رابطه با سوریه صادر کند. طبق پیشنهاد "آلکسی پوشکوف" رئیس کمیته امور بین‌الملل دوما، این بیانیه احتمالا روز چهارشنبه (11 سپتامبر) صادر خواهد شد که خطاب به نمایندگان کنگره آمریکا بوده و آنها را به استفاده از «عقلم سلیم» در هنگام صدور مجوز به دولت اوباما برای حمله نظامی به سوریه  دعوت می‌کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها