امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۸:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46034
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۲
تعداد بازدید: 118
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری النشره، احمد داود اوغلو، وزیر خارجه ترکیه در واکنش به طرح روسیه برای حل بحران سوریه ادعا کرد: توقف طرح حمله نظامی ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری النشره، احمد داود اوغلو، وزیر خارجه ترکیه در واکنش به طرح روسیه برای حل بحران سوریه ادعا کرد: توقف طرح حمله نظامی علیه سوریه به معنای چراغ سبز دادن به سوریه برای ارتکاب جنایات بیشتری است.

وی افزود: ترکیه احتمال می‌دهد که حمله شیمیایی در سوریه را نظام بشار اسد انجام داده باشد و این نتیجه گیری پس از بررسی‌های عمیقی که اطلاعات ترکیه اخیرا جمع آوری کرده به دست آمده است.

داود اوغلو در گفت‌وگویی تلویزیونی ادعا کرد: مثل این حملات با موشک‌هایی از یگان‌های نظامی متخصص در بکارگیری سلاح شیمیایی انجام می‌شود و این تجهیزات را نظام سوریه در اختیار دارد.

وزیر خارجه ترکیه بار دیگر نظام سوریه را به استفاده از سلاح شیمیایی برای مجازات غیرنظامیانی متهم کرد که از مخالفان حمایت می‌کنند و خواستار مداخله نظامی در سوریه شد.

«باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا روز دوشنبه گفت: طرح پیشنهادی روسیه برای نظارت بین‌المللی بر تسلیحات شیمیایی سوریه را جدی تلقی می‌کند.

رئیس‌جمهور آمریکا طرح مسکو را «بالقوه مثبت» ارزیابی کرد و گفت: اگر سوریه تسلیحات شیمیایی خود را تحویل دهد، «قطعا» می‌توان اقدام نظامی را متوقف کرد. با این وجود وی تاکید کرد که تهدید نظامی برای تحقق چنین موضوعی لازم بوده است.

وی گفت: اگر طرح روسیه برای تحویل تسلیحات شیمیایی سوریه واقعا عملی شود، می‌توان اقدام نظامی علیه سوریه را متوقف کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها