امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۱۳:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46040
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۳
تعداد بازدید: 140
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری روسیا الیوم، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در نشست خبری با محمد عبدالعزیز، همتای لیبیایی خود که به مسکو سفر کرده ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری روسیا الیوم، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در نشست خبری با محمد عبدالعزیز، همتای لیبیایی خود که به مسکو سفر کرده است، گفت:امیدواریم که نتایج سفر وزیر خارجه لیبی در تحکیم روابط دو کشور سهیم باشد.

لاوروف تاکید کرد: افق های جدیدی برای همکاری با لیبی در زمینه نظامی از جمله صادرات سلاح و تجهیزات نظامی روسیه به لیبی و کمک به آموزش کادر های نظامی برای تحکیم امنیت در مرزهای لیبی وجود دارد.

لاوروف گفت: حجم مبادلات تجاری بین روسیه و لیبی در سال 2012 طی 12 سال اخیر بی سابقه بوده است اما این مبلغ 250 میلیون دلار زیاد نیست زیرا می خواهیم هنوز بیشتر از این شود.

لاوروف پیش از دیدار با همتای لیبیایی خود نیز بر اهمیت گفت‌وگو با مقامات جدید لیبی تاکید کرد و گفت: در برابر ما مسائل زیادی وجود دارد که باید حل شود.

وزیر خارجه روسیه  از عبدالعزیز خواست راه های تحقق ثبات در لیبی و کل منطقه را بررسی کند.

وزیر خارجه لیبی نیز با اشاره به اینکه برای ادامه گفت وگو و بررسی زمینه های جدید همکاری کشورش با روسیه به مسکو سفر کرده است گفت: انتقال از مرحله انقلاب به تشکیل دولت جدید امری دشوار است.

لاروف در  ادامه کنفرانس خبری با همتای لیبیایی خود در مسکو تاکید کرد: پیشنهاد نظارت بین المللی بر سلاح شیمیایی در سوریه، کاملا پیشنهاد روسیه نیست بلکه بر اساس تماس ها با واشنگتن حاصل شده است.

وزیر خارجه روسیه تاکید کرد: ما با دمشق در تماس هستیم تا نتیجه عملی ( از این طرح) در نزدیک ترین زمان ممکن به دست آید.

وی افزود: تصمیم در آمریکا (درباره سوریه) الان به دست رئیس جمهور آمریکا است.

وزیر خارجه روسیه گفت: بازرسان تسلیحاتی سازمان ملل باید به سوریه بازگردند تا ماموریت خود را کامل کنند و گزارش خود را به شورای امنیت ارائه بدهند.
انتهای پیام/ر
 
برچسب ها:
آخرین اخبار