امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۸:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46050
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۳
تعداد بازدید: 65
به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، این مستند که سید ابوالحسن عمرانی آن را تهیه کرده است، در مدت 18 دقیقه نگاهی گذرا به تاریخ زندگی حضرت شاه چراغ ...

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، این مستند که سید ابوالحسن عمرانی آن را تهیه کرده است، در مدت 18 دقیقه نگاهی گذرا به تاریخ زندگی حضرت شاه چراغ و معرفی فضاهای فرهنگی آستان مقدس دارد.

به گفته عمرانی در این مستند که فردا شب 20 شهریور (چهارشنبه) به مناسبت 6 ذیقعده روز شاه چراغ پخش می‌شود وجه تسمیه و نامگذاری حضرت احمدبن موسی به شاه چراغ و نام  برادران آن حضرت و امام زادگان این شهر نیز بیان خواهد شد.

کارگردان مستند در پرتو آفتاب -که فردا شب ساعت حدود 21:10 دقیقه پخش خواهد شد- گفت: با توجه به اینکه ورودی شهر شیراز با دروازه قرآن و کتاب الهی مزین شده است و برای کسانی که به شهر وارد می‌شوند گنبد و گلدسته‌های جلیل القدر شاه چراغ با نمایی از این کتاب الهی بیش از هرچیزی، ویژگی همراهی قرآن و عترت را تداعی می‌کند، ما هم در این مستند به ویژگی مذهبی و معنوی شهر شیراز توجه خاصی کرده‌ایم.

عمرانی در انتها گفت: با توجه به نام‌گذاری شهر شیراز به بعنوان سومین حرم اهل بیت، گسترش شیوه‌های معرفی حضرت احمد بن موسی شاه چراغ علیه السلام و حرم مطهر آن حضرت به عنوان محور سومین حرم از اولویت برنامه‌های فرهنگی، هنری و رسانه‌ای قرار گرفت.

مستند در پرتو آفتاب یکی از مستندهای مجموعه سیمای آفتاب که برای اولین بار با هدف معرفی و تکریم حضرت شاه چراغ ساخته و پخش می‌شود.

عوامل تهیه کننده مستند در پرتو آفتاب که در گروه مستند شبکه یک تهیه شده است عبارتند از: نویسنده، تهیه کننده و کارگردان: سیدابوالحسن عمرانی، تصویربرداران: مصطفی حق نگهدار، میلاد پناهی، تدوین: سعید احمدی‌پناه و میلاد پناهی، هماهنگی: بهنام جعفری‌راد، گوینده متن: فرهاد کریم‌پور.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار