امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۳:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46060
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۰
تعداد بازدید: 63
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس سی و دومین شورای گفت‌‌وگوی دولت و بخش خصوصی که صبح امروز در محل اتاق بازرگانی ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس سی و دومین شورای گفت‌‌وگوی دولت و بخش خصوصی که صبح امروز در محل اتاق بازرگانی ایران برگزار شد با حاشیه‌هایی همراه بود.

* محمد نهاوندیان که میزبان سی و دومین نشست شورای گفت‌وگو بود به عنوان رئیس اتاق بازرگانی ایران دیرتر از بسیاری از وزرا حتی معاون اول رئیس جمهور وارد سالن شد.

* از وزرای اقتصادی دولت که همگی در این جلسه حضور داشتند محمدرضا نعمت‌زاده پس از تلاوت قرآن کریم وارد جلسه شد اما بقیه وزرا زودتر آمده بودند.

* محمد نهاوندیان جلسه امروز شورای گفت‌‌وگو را با یک بیت شعر آغاز کرد: شکر خدا که هر چه طلب کردم از خدا/ بر منتهای همت خود کامران شدم.

* از وزرای شرکت کننده در جلسه امروز شورای گفت‌وگو وزیر نیرو و وزیر نفت به پرسش خبرنگاران پاسخ دادند اما بقیه وزرا جلسه را ترک کردند.

* در همه جلسات گذشته شورای گفت‌وگو محمد نهاوندیان به عنوان دبیر شورا در جلسه حضور داشته و به سؤالات خبرنگاران پاسخ و گزارشی از اهم اتفاقات جلسه به سمع و نظر خبرنگاران می‌رساند، اما این بار جلسه را زودتر ترک کرده و به نهاد ریاست جمهوری رفت و غلامحسین شافعی را به عنوان نماینده خود در نشست با خبرنگاران انتخاب کرد هر چند شافعی در جلسه با وزیر کشور هم این وظیفه را به عهده داشت چرا که محمد نهاوندیان به دلیل مشغله‌ای که در ریاست جمهوری دارد حتی به جلسه رؤسای اتاق‌‌های بازرگانی با وزیر کشور هم نرسیده بود.

* نشست خبری پس از شورای گفت‌وگو با حضور علی طیب‌نیا وزیر اقتصاد و ولی‌الله سیف رئیس کل بانک مرکزی برگزار شد، هر چند که سیف به همه سؤالات خبرنگاران پاسخ نداد و جلسه را خیلی زود ترک کرد.

* بسیاری از اعضای هیئت نمایندگان در حالی که نهاوندیان سوار بر خودروی دولتی خود به سمت نهاد می‌رفت در جلوی درب اتاق بازرگانی ایران در خیابان طالقانی هجوم آورده و با نهاوندیان صحبت کرده و تقاضاهای خود را اعلام می‌کردند.

* پیش از ساعت 7 صبح امروز هیئت رئیسه اتاق بازرگانی ایران به جز محمد نهاوندیان برای خوشامدگویی در جلوی درب ورودی اتاق بازرگانی در انتظار وزرای اقتصادی دولت و معاون اول رئیس جمهور بودند.

* اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در جلسه امروز به حضور محمد نهاوندیان در دولت اشاره کرد و گفت: آقای نهاوندیان نقش مهمی در دولت دارند و در بسیاری از جلسات جدی به آقای رئیس جمهور کمک می‌کنند.

* اسحاق جهانگیری در ابتدای صحبت‌های خود گفت که همه وزرا در جلسه امروز حضور دارند و پس از آن با توجه به اینکه فقط وزرای اقتصادی حضور داشتند صحبت خود را اصلاح کرد و گفت به لحاظ کیفی همه وزرا حضور دارند.

* یکی از اعضای هیئت نمایندگان در حالی که یکی از خبرنگاران از او خواست تا از جلسه غیرعلنی امروز اخباری را به وی اعلام کند،گفت: شما فکر می‌کنید در این جلسات واقعا اتفاقی می‌افتد این جلسات بیشتر حالت تشریفات دارد.

* قرار بود جلسه امروز شورای گفت‌وگو از ساعت 8 تا 11 به صورت غیرعلنی برگزار شود اما ظاهرا به دلیل جلساتی که آقایان داشتند این جلسه یک ساعت زودتر به اتمام رسید.

* در قسمت علنی جلسه برخی از اعضای هیئت نمایندگان که با خبرنگاران صحبت می‌کردند به مزاح می‌گفتند امروز محمد نهاوندیان نماینده بخش خصوصی است یا نماینده دولت و تلویحا از نقش دوگانه نهاوندیان انتقاد می‌کردند.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها