امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۰:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46062
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۰
تعداد بازدید: 66
به گزارش خبرنگار قضایی فارس، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیس معاون اول قوه قضاییه پیش از ظهر امروز در جمع ائمه جمعه سراسر کشور با اعلام این خبر ...

به گزارش خبرنگار قضایی فارس، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیس معاون اول قوه قضاییه پیش از ظهر امروز در جمع ائمه جمعه سراسر کشور با اعلام این خبر افزود: اخیراً در این یک سالی که به امر مقام معظم رهبری در دادسرای ویژه‌ی روحانیت آمده‌ام با پرونده‌های مختلفی روبرو بوده‌ایم.

وی افزود: در یکی از این پرونده‌ها در یکی از شرکت‌های خودورسازی امام جماعتی بود که بیش از هزار نفر از کارگران این کارخانه را گرفتار کرده بود.

رئیس تصریح کرد: افراد به این امام جماعت به عنوان اینکه مورد اعتماد بوده پول دادند و ایشان هم کاسبی نداشته بعد از مدتی پول کم آورده و الان این پرونده بیش از هزار نفر شاکی دارد.

وی گفت: البته این در مورد مسائل اقتصادی است و باید در مورد مسایل عقیدتی هم مراقب بود زیرا به یکباره که هزار نفر به یک نفر اعتماد نمی‌کنند یعنی از وقتی که تعداد شاکیان 10 یا 100 نفر بودند امکان پیشگیری وجود داشت، ولی الان هم باید با این فرد برخورد کنیم هم کسانی که پول دادند به پولشان نمی‌رسند.

دادستان ویژه روحانیت گفت: ما در بحث کاهش ورودی پرونده در دادسرای ویژه اقدام می‌کردیم و آن این بود که یک اقدام در بحث نرم افزاری داریم به این معنا که بعضی از مصادیق تبیین شود، اما سخن اصلی آن است که اگر کسانی از طلبه‌های ما به مقدمه‌ی جرمی رسیدند که باید تعقیب شود در بسیاری از موارد با تذکر این مساله قابل حل است.

وی افزود: بخشی از دعاوی که رسیدگی به آنها با شکایت خصوصی آغاز می‌شود و با گذشت شاکی هم رسیدگی خاتمه می‌یابد نیازی نیست در دادسرا و دادگاه ویژه روحانیت مطرح شود.مسایل مالی نیز واقعا نیاز نیست که در دادگاه ویژه روحانیت مطرح شود.

معاون اول قوه قضاییه ادامه داد: ما نباید بگذاریم که یک مساله خانوادگی در دادگاه روحانیت مطرح شود زیرا راهکار حل مسائل خانوادگی در قرآن دادگاه نیست. اگر علقه زوجیت آسیب ببیند با دادگاه حل نمی‌شود. حکم دادگاه آخرین راهکار است و راهکار اول همان حکمیت است.

وی با بیان این‌که «ما به همفکری تک تک بزرگان در بحث پیشگیری نیاز داریم» گفت: من به عنوان کسی که بیش از 30 سال در کار قضایی هستم باید بگویم پاکترین مجموعه در کشور مجموعه روحانیت است و نباید بگذاریم این مجموعه آسیب ببیند چون دشمن دنبال این موضوع است.

حجت الاسلام رئیسی با بیان این‌که ما کارهای زیادی داریم که باید انجام داد اظهار کرد: با عرفان‌های کاذب و دکان‌داری‌هایی که به نام دین برگزار می‌شوند باید برخورد شود. یعنی مجموعه‌ ما می‌تواند این آسیب‌ها را بشناسند و با آنها برخورد کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها