امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۰۲:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46064
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۰
تعداد بازدید: 52
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از مرکز تحقیقات پیو نرخ بیکاری در سیاه‌پوستان آمریکایی به طور پیوسته دوبار بیشتر از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از مرکز تحقیقات پیو نرخ بیکاری در سیاه‌پوستان آمریکایی به طور پیوسته دوبار بیشتر از سفید پوستان در همه ادوار تاریخ بوده است.
اگر چه بیشتر امور برای آمریکایی‌های آفریقایی تبار بعد از راهپیمایی سال 1963 (که راهپیمایی برای به دست آوردن شغل و آزادی بود) تغییر کرده است.
اما یک چیز بدون تغییر باقی مانده است: در شش دهه گذشته نرخ بیکاری در میان سیاه پوستان آمریکایی حدود دو برابر بیش از سفیدپوستان بوده است.
در سال 1954،اولین سالی که اداره آمار آمریکا گزارش مربوط به بیکاری را بر اساس نژاد گرد آوری کرد، آمار بیکاری در آن سال میان سفیدپوستان به طور میانگین 5 درصد و در میان سیاه پوستان 9.9 درصد بوده و در ماه گذشته نیز نرخ بیکاری در میان سفیدپوستان 6.6 درصد بوده است، در حالی که سیاه پوستان  از نرخ بیکاری 12.6 درصدی برخوردار بوده اند.
در طول این سالیان نرخ بیکاری در میان سیاه پوستان به طور متوسط 2.2 برابر بیش از سفیدپوستان بوده است.
بیشترین فصله بین نرخ بیکاری سیاه پوستان با 2.77 برابر نسبت به سفید پوستان دراواخر دهه 1980 میلادی زمانی به وجود آمد که بخش های تولید به طور بی تناسبی آمریکایی های آفریقایی تبار را در به استخدام درآورده و آنها به گروه اقلیت تبدیل کردند.
کمترین شکاف آماری میان این دو گروه، به طور کنایه آمیزی در تابستان سال 2009 و در زمان رکود بزرگ پدیدار شد، زمانی که نرخ بیکاری در میان سفیدپوستان آنچنان سریع و رو به بالا افزایش یافت که نرخ بیکاری در میان سیاهپوستان تنها به1.67 برابری سفیدپوستان رسید.
ویلیام ای داریتی جونیور از استادان دانشگاه دوک در توضیح علل این موضوع در مصاحبه با سایت سالون گفت: در دوران خوب و رونق اقتصادی همیشه سیاه پوستان آخرین افرادی هستند که به استخدام در می آیند و زمانی که رکود اقتصادی به وجود می‌آید، آنها اولین اشخاصی هستند که بیرون انداخته می‌شوند.
یک مقاله با بررسی فرضیه «آخرین افراد استخدام شده و اولین افراد اخراج شده در تضاد با آمار داده‌های تلفیقی جمعیتی (از طریق منابع اطلاعاتی که نرخ بیکاری از آن منتج می‌شود)دریافت، پشتیبانی زیادی برای اولین بخش از نیروی کار اخراج شده وجود دارد، ولی برای آخرین افراد استخدام شده چنین چیزی صدق نمی‌کند.
در واقع  سیاهپوستان به طور نا هم‌گونی مشاغل شان را در زمان تضعیف چرخه کسب و کار از دست می‌دهند.
اما مسئله استخدام به مراتب پیچیده تر است، در اوایل شروع یک حرفه آن دسته از سیاهپوستان با علاقه بیشتر به کار(برای مثال بیکاران) اولین افرادی هستند که استخدام می‌شوند، ولی سیاه‌پوستانی که علاقه به مشارکت در آغاز شروع یک حرفه ندارند تمایل دارند تا به عنوان آخرین افراد در آن چرخه کسب و کار و زمانی که تقاضا برای نیروی کار زیاد است، استخدام شوند.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها