امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۶:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46085
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۲
تعداد بازدید: 72
به گزارش خبرنگار قضایی فارس، حجت‌الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی در بیست و دومین گردهمایی ائمه جمعه سراسر کشور گفت: نماز جمعه از مهمترین ...

به گزارش خبرنگار قضایی فارس، حجت‌الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی در بیست و دومین گردهمایی ائمه جمعه سراسر کشور گفت: نماز جمعه از مهمترین جایگاه‌هاست زیرا جایگاه نماز جمعه دعوت به تقوای الهی است.

وی افزود: کرامت در نماز جمعه؛ کریم پروری است و جایگاه نماز جمعه آن است که انسان‌هایی بسازند تا کرامت‌های اخلاقی را در جامعه رواج دهند.

رئیسی اظهار کرد: این تلاش بسیار مهم و هدایت ارزشمندی که بر گسترش تقوای الهی در نماز جمعه مطرح است با آنچه که همه‌ی مبلغان انجام می‌دهند تفاوت اساسی دارد و این تفاوت، تفاوت بین سیادت و قیادت است.

وی ادامه داد: بسیاری به دیگران می‌گویند به این راه بروید اما جایگاه امام جمعه این است که می‌گوید بیایید. رمز موفقیت امام این است که در قله قرار دارد و به دیگران می‌گوید بیایید. این جایگاه رفیع با سلوک، رفتار و عمل دیگران را به تقوای الهی فرا می‌خواند.

معاون اول قوه قضاییه تصریح کرد:‌ امروز در جامعه ما علی‌رغم گذشت 34 سال از انقلاب و علی رغم این که بسیار علیه روحانیت کار شده، به نظر ما و بسیاری از کارشناسان اثرگذارترین و مطمئن‌ترین جریان برای مردم روحانیت است.

حجت الاسلام رئیسی گفت: امروز روحانیت گروهی است که مرجعیت سیاسی و اجتماعی برای مردم دارد، ولی روحانیت بالاترین مرجع در نظام مقدس جمهوری اسلامی شناخته می‌شود.

وی اظهار کرد: امروز کوچکترین خللی در نوع تاثیرگذاری این جریان تاثیرگذار وارد نشده است هر چند مشکلاتی در گوشه و کنار پیش آمده باشد. امروز به هر میزان در منطقه و جامعه اسلامی نفوذ داشته باشیم بدانید که دشمن به همان میزان برای کاهش اثرگذاری تلاش می‌کند و بیشترین کار دشمنان آن است که اثرگذاری ائمه جمعه را در جامعه مختل کند.

حجت الاسلام رئیسی ادامه داد: ما معتقدیم که اولا و به ذات مسئولیت صیانت از روحانیت به عهده‌ علما و مدیریت حوزه‌های علمیه است و ثانیا به عهده دادستان ویژه روحانیت و نهادهای خدمت رسان است.

وی ادامه داد: ما به عنوان مجموعه‌هایی که کمک کننده به این نهاد هستیم باید در زمینه‌ جلوگیری از نفوذ عناصر ناسالم، به مجموعه‌ روحانیت اقدام کنیم؛ مجموعه‌ای که هیچ ارتباطی با روحانیت ندارد و فقط می‌خواهد به امیال خود یا کسانی که آنها را مامور کرده‌اند برسد. همچنین باید نسبت به هواپرستی‌هایی که خدای نکرده ممکن است افرادی گرفتار آن شوند مراقب باشیم.

حجت الاسلام رئیسی درباره‌ مراقبت در حوزه روحانیت گفت: اولا باید در مورد گزینش دقت جدی شود و بعد از ورود و گزینش نیز باید دانست که به هیچ عنوان اعتماد کنترل را نفی نمی‌کند و کنترل اعتماد را.

معاون اول قوه قضاییه ادامه داد: البته کارآمدترین کنترل، خود کنترلی است که این به مساله تربیت و تزکیه بر می‌گردد.

وی یادآور شد: ما خدمت مراجع که می‌رسیم تاکید می‌شود که در حوزه‌ها مساله تهذیب، مساله محوری باشد زیرا طلبه خود ساخته منشاء برکات است ولی هر جایی که مشکلی باشد دارای آسیب‌های فراوانی است.

دادستان ویژه روحانیت تصریح کرد: مهمترین سرمایه‌ روحانی آزادی اوست به همین خاطر در مسائل کوچکی که هنوز به اتهام و جرم منجر نشده است، در بسیاری از موارد با تذکر این مساله حل شده است.

وی گفت: در مدرسه فیضیه یک اطلاعیه برای مدت مدیدی در تابلوی اعلانات نصب می‌شود، مبنی بر این که کسانی که می‌خواهند پول‌هایشان را بگذارند و سود بگیرند. فرد به عنوان طلبه پول‌های بسیاری را جمع می‌کند و چون کاسبی ندارد و نمی‌تواند درآمدی داشته باشد بعد از مدتی کم می‌آورد و بسیاری از طلاب در همین رابطه گرفتار شده و حتی فرش زیر پای خود را فروختند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها